21:32 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Uudised
lühendatud link
Provokatsioonid Mustal merel (60)
20041

Eesti võimude tegevus peale Kertši intsidenti põhjustas Venemaa-poolse vastureaktsiooni.

TALLINN, 28. november — Sputnik. Vene Föderatsiooni välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova kommenteeris oma sotsiaalvõrgustiku lehel Venemaa suursaadiku väljakutsumist Eesti Vabariigi välisministeeriumisse seoses piiririkkumise intsidendiga Kertši väina lähistel. 

Zahharova sõnul väärib uudis kohta rubriigis "Nuta või naera". "Ilmselt ei ole Eesti diplomaadid veel kursis, et nende riigil puudub juurdepääs Mustale merele ja tegu ei olnud nende laevadega," kirjutas ta mõningase irooniaga.

"Ja üleüldse ei ole Tallinna panus rahvusvaheliste probleemide lahendamisse kuigi märgatav, mis ei ole mõistagi põhjus loobuda võimalusest maailmale oma olemasolu meelde tuletada," jätkas Zahharova.

Kuidas suurendada Eesti tähtsust maailmaareenil

Venemaa välisministeeriumi esindaja tegi naljaga pooleks ettepaneku, milliseid muid suursaadikud ja mis põhjusel Eesti Välisministeerium oma tuntuse suurendamiseks veel välja kutsuda võiks.

Zahharova soovitas järgmist tegevuskava:

Kiievi "vägiteod" Kertši väina kandis: aja ja koha valik >>

"1. Kutsuda vaibale Prantsusmaa suursaadik seoses Pariisis toimuvate pogrommidega. Kahjuks on antud võimalus liiga loogiline, seega ilmselt ei peeta seda sobivaks.

2. Kutsuda välja Süüria suursaadik seoses Ameerika koalitsiooni õhurünnakutega ja kloori kasutamisega terroristide poolt Süüria territooriumil. See võiks juba kõne alla tulla.

3. Kindel jackpot! Kutsuge välja USA suursaadik seoses Ameerika Ühendriikide presidendi assistendiga, kes on ühtlasi riigipea tütar, et noomida teda isikliku elektronposti kasutamise eest ametliku kirjavahetuse tarvis. Ja pakkuge talle joogiks kindlasti teed."

Ukraina mereväe kolm laeva rikkusid Venemaa riigipiiri >>

Vabadus piiririkkujaile!

Sputnik Eesti juba kirjutas, et 28. novembril kutsus Eesti Vabariigi Välisministeerium välja Venemaa Föderatsiooni erakorralise ja täievolilise suursaadiku Eestis Aleksandr Petrovi, et väljendada oma nördimust Vene piirivalvurite käitumise üle Kertši väina lähedal piiri rikkunud Ukraina sõjalaevadega. 

Kohtumisel nõudis Eesti välisministeerium Venemaalt "Ukraina laevade ja kinnipeetud sõjaväelaste kohest vabastamist."

Välisministeerium rõhutas samuti, et Moskva peaks kooskõlas rahvusvaheliste õigusaktidega garanteerima Ukraina ja teiste riikide laevadele liiklemisvabaduse Kertši väinas ja Aasovi merel.

Venemaa saatkonna nõunik Dmitri Litskai kinnitas kommentaaris Sputnik Eestile diplomaatilise esinduse juhi väljakutsumist välisministeeriumisse.

"Nad väljendasid protesti seoses Kertši sündmustega, muret kinnipeetud meremeeste pärast, lugesid ette värskeima komplekti tuntumaid Venemaa-vastaseid süüdistusi", ütles ta, märkides, et Venemaa pool valmistab ette omapoolset vastu-avaldust.

Teema:
Provokatsioonid Mustal merel (60)
Tagid:
rahvusvaheline mereõigus, Aasovi intsident, piiririkkumine, protestinoot, intsident, Venemaa Föderatsiooni Eesti saatkond, Välisministeerium, Sven Mikser, Aleksandr Petrov, Maria Zahharova, Kertš, Eesti, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad