11:59 10. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1342
  • RUB80.0425
Uudised
lühendatud link
Sputnik Eesti pressikeskus (47)
3710

Sputnik Eesti pressikeskus kutsub kohtuma loomingulise töörühma liikmetega, kes on teinud filmi Armeenia linnast pärast laastavat maavärinat.

TALLINN, 28. november — Sputnik. Neljapäeval, 29. novembril kell 13. 00 toimub Sputnik Eesti pressikeskuses Tallinna ja Jerevani videosilla vormis kohtumine tuntud vene režissööri, stsenaristi Alexander Kotti ja menuka produtsendi Elena Glikmaniga, kes samal päeval esitlevad Tallinna Pimedate Ööde Filmifestivali (PÖFF) raames oma filmi "Spitak".

Jerevani Sputniku pressikeskuses võtavad videosillast osa filmi produtsent Armeenia poolt Tereza Varžapetjan ning näitlejad Artur Manukjan ja Ermine Stepanjan.

Film "Spitak", mille tunnuslauseks on "Katastroof, mis vapustas kõiki", on pälvinud Moskva rahvusvahelise Püha Jüri (Svjatoi Georgi) filmifestivali režissuuriauhinna.

Pomegranate filmifestivalil Torontos pälvis ta kaks auhinda: publikupreemia ja Grand Prix'. Film kuulub ka Armeenia poolt 2019. aasta Oscarile esitatud parima võõrkeelse filmi preemiapretendentide nimistusse.

Alexander Kott on vene rešissöör ja stsenarist, kes on vändanud sõjadraama "Bresti kindlus", krimiloo "Peibutis" Leonid Bitšenviniga, iseseisva melodraama "Insight" Alexandr Jatsenkoga, lühiseriaali "Trotsky" Konstantin Habenskiga. Ta on ka üks uusaasta-hittsarja "Jõulupuud" kaasrežissööre.

Elena Glikman on tuntud produtsent, Moskva rahvusvahelise filmifestivali parima filmi auhinna laureaat, on produtsendiks filmidele "Piter FM", "Uusaastataks", "Pluss üks" jt.

Akrediteerimisinfo:

oma soovist üritusel osaleda palume teatada kuni kella 12-ni neljapäeval, 29. novembril e-posti aadressil o.andronik@sputniknews.com, märkides oma nime, meediaväljaande ja ameti.

Sputnik Eesti pressikeskus on kaasaegne kõrgtehnoloogiline multimeediapõhine teabekeskus, mis on vatustatud kõige kaasaegsemate töövahenditega, võimaldades korraldada üheaegseid pressikonverentse maailma erinevates linnades.

Need võimalused aitavad arendada professionaalset ajakirjandust ja soodustavad ulatuslikku teabevahetust ja info levikut.

Sputnik Eesti pressikeskus kutsub koostööle, pakkudes võimalust pressikonverentside korraldamiseks kõige päevakajalisematel siseriiklikel ja ülemaailmsetel teemadel. Töökeeleks on vene keel.

Pressikeskus asub aadressil Paavli 1/Kopli 33, Tallinn.

Sputnik Eesti pressikeskuse produtsent Olga Andronik, +372 514 7592, o.andronik@sputniknews.com.

Teema:
Sputnik Eesti pressikeskus (47)
Tagid:
videosild, Spitak, PÖFF, Elena Glikman, Alexander Kott, Jerevan, Armeenia, Eesti, Tallinn

Peamised teemad