03:22 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Uudised
lühendatud link
G20 tippkohtumine Buenos Aireses (9)
4610

Peskov teatas Putini ja Trumpi kohtumise ettevalmistamise eeltingimuse

TALLINN, 1. detsember — Sputnik. Venemaa ja USA presidentide, Vladimir Putini ja Donald Trumpi kohtumist saab ette valmistada ainult mõlemapoolse soovi korral, kuid sellise dialoogi puudumine viib pingeteni, ütles Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov, edastab RIA Novosti.

"Kohtumist Trumpiga saab planeerida kahepoolselt, ühepoolselt seda teha ei saa," ütles Peskov ajakirjanikele.

Tema sõnul mida kauem kahe riigi vahelisi probleeme ei arutata, seda "suuremete pingeteni" see viib. Venemaa presidendi abi Juri Ušakov ütles omakorda RIA Novostile, et tal on praegu raske eeldada, et Putini ja Trumpi täiemahuline kohtumine võiks toimuda lähiajal.

USA president Donald Trump ja tema Venemaa ametivend Vladimir Putin
© Sputnik / Алексей Никольский

"Ma ei näe, et lähikuudel ette rahvusvahelist foorumit, kus nad saaksid kohtuda ja vestelda. Võib-olla on võimalik korraldada eraldi kontakt, ma ei tea," ütles ta.

Ušakov märkis samuti, et Putini ja Trumpi kohtumise korraldamise algatus peaks tulema Washingtonist.

"Loomulikult, nagu alati, on see olnud nende algatus. Ka Pariisi kohtumise kooskõlastasime me nende algatusel, viisime selle siis Prantsusmaa soovil üle Buenos Airesesse, samuti ameeriklaste algatusel," ütles ta vastates küsimusele, kas uute läbirääkimiste algatajaks peaks olema Ameerika pool.

Varem ütles Peskov, et Putin ja Trump tervitasid G20 tippkohtumisel teineteist põgusalt, kuid neil ei olnud võimalust suhelda.

Enne seda oli Valge maja tühistanud plaani kohtuda Putiniga G20 kohtumise "raames", viidates vahejuhtumile Kertši väinas, kus Venemaa pidas merepiiri rikkumise pärast kinni kolm Ukraina laeva. Ameerika meedia on väitnud, et kohtumise tühistamise põhjus võis olla eriprokurör Muelleri "vene" uurimine. Ta uurib Trumpi väidetaid sidemeid Venemaaga, mille on ümber lükanud nii Kreml, kui ka Valge Maja.

Teema:
G20 tippkohtumine Buenos Aireses (9)

Samal teemal

Trump peidab end Putini eest, Merkel mõnitab Porošenkot
Tagid:
kohtumine, Dmitri Peskov, Donald Trump, Vladimir Putin, USA, Venemaa

Peamised teemad