22:30 03. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Uudised
lühendatud link
17 0 0

Euroala riikide konvergentsi ja konkurentsivõime parandamise toetamise võimaluste otsimist jätkatakse ELi eelarve arutelude raames.

TALLINN, 5. detsember — Sputnik. Rahandusminister Toomas Tõniste sõnul Euroopa Liidu riikide rahandusministrid Euroopa Komisjoni esitatud kujul digitaalsete teenuste maksus kokku ei leppinud ja läbirääkimised sel teemal jätkuvad, teatas Rahandusministeerium.

"Pakutud ajutise lahenduse puhul kõlas üleskutse kitsendada võrreldes Euroopa Komisjoni ettepanekuga maksubaasi ja arvestada selles ainult reklaami müügitulu," ütles Tõniste peale Brüsselis toimunud majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu kohtumist.

"Suur toetus ja ootus on samas jätkuvalt globaalse lahenduse leidmiseks Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) veetavate läbirääkimiste raames. Seda toetab ka Eesti ja meie eelistus pole kindlasti mõneks aastaks ELis eraldi maksu kehtestada," sõnas Tõniste. "Lahendus peab olema kõikehõlmav ja kestlik ning põhinema rahvusvahelisel kokkuleppel," lisas minister.

"Digitaalne" Eesti jääb tehnoloogiavõidujooksu liidritest kaugele maha>>

Ministrid kinnitasid teisipäeval, 4. detsembril ka panganduspaketi läbirääkimise tulemused. Kokkuleppe rakendamine tugevdab Euroopa pangandussektorit, toetab riskide vähendamist ning annab järelevalveasutustele vajalikud volitused asjakohaseks sekkumiseks, riskide ennetamiseks ja kriisilahenduseks.

Esmaspäeval, 3. detsembril eurorühma istungil kogunenud euroala rahandusministrid andsid hinnangu euroala riikide eelarvekavadele. Suurema tähelepanu all oli Itaalia eelarvekava. Vastu võetud avalduses toetasid ministrid Euroopa Komisjoni hinnangut ning leidsid, et tuleb jätkata tööd Itaalia eelarvekava reeglitega vastavusse viimiseks.

Euroala rahandusministrid leppisid kokku ka euroala riikide riigipeade ja valitsusjuhtide tippkohtumisele esitatavad majandus- ja rahaliidu arendamise ettepanekud.

Majandus- ja rahaliidu reformid jätkuvad järk-järgult ja nende eesmärk on läbivalt kindlustada euroala finantsstabiilsust, tõsta euroala kriisidele vastupanuvõimet ja kriisilahendusvõimekust. Siin on keskne roll just neil eesmärkidel loodud Euroopa stabiilsusmehhanismil (ESM).

Tarkvaraviga ohustab pooltsada miljonit Faceboki kontot>>

Euroala tippkohtumisele heakskiitmiseks esitatavate ettepanekute hulgas on ESMile pankade kriisilahenduse toimimist kindlustava rolli andmine, ESMi julgestuslaenude tingimuste täpsustamine ning ESMi rolli määratlemine üldises majandus- ja eelarvepoliitika seireprotsessis.

Euroala riikide konvergentsi ja konkurentsivõime parandamise toetamise võimaluste otsimist jätkatakse ELi eelarve arutelude raames.Euroopa Liidus on ühtse digimaksu kehtestamist räägitakse juba aastaid, kuid maksustamine on alati tundlik teema, riikidel on erinevad huvid ja siiamaani pole kokkulepet saavutatud.

Kevadel tuli Euroopa Komisjon välja paketiga, mis koosneb ajutisest ja lõplikust lahendusest.

Euroopa Parlament võttis vastu skandaalse autoriõiguse direktiivi>>

Ajutise lahenduse kohaselt on maksumääraks tehnoloogiafirmadele 3 protsenti ja see rakendub rahvusvahelistele digiteenuste ettevõtetele, mille kogukäive on üle 750 miljoni euro ja käive maksustavatelt teenustelt Euroopa Liidus on üle 50 miljoni euro.

Pärast üleminekuperioodi tuleks ajutiselt lahenduselt jõuda märkimisväärse digitaalse kohalolu maksustamiseni, mis tekib alates 7 miljoni eurosest käibest ja 100 000 kasutajast või 3000 ärilepingust.

Tagid:
digimaks, Toomas Tõniste, Euroopa Liit

Peamised teemad