12:58 04. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1194
  • RUB77.0055
Uudised
lühendatud link
Provokatsioonid Mustal merel (60)
4110

Venemaa presidendi sõnul tekitab Porošenko kunstnikult kriisisituatsioone ja provokatsioonilisi olukordi, lükates samas vastutuse naaberriigil Venemaa kaela,

TALLINN, 5. detsember — Sputnik. Venemaa president Vladimir Putin teatas, et ta ei reageeri Petro Porošenko katsetele telefoni teel vestelda, kuna ei soovi osaleda tema "lihtlabastes kombinatsioonides".

"Asi pole ju selles, et ma lihtsalt kõrvale hoian ega taha Pjotr Aleksejevitšiga kõnelda. Asi on selles, et mina ei taha tema valimiskampaanias osaleda," selgitas Putin.

Tema sõnul tekitab Porošenko kunstnikult kriisisituatsioone ja provokatsioonilisi olukordi, lükates samas vastutuse naaberriigil Venemaa kaela, misjärel "tahab otsemaid demonstreerida, et ta tekkinud probleemid edukalt ära lahendab."

Venemaa saatkond kommenteeris Riigikogu Kertši avaldust
© Sputnik / Вадим Анцупов

25. novembri hommikul rikkusid Ukraina mereväe laevad Berdjansk, Nikopol ja Janõ Kapu Venemaa riigipiiri ja sooritasid mitu tundi ohtlikke manöövreid, eirates Venemaa võimude seaduslikke nõudmisi.

Tulemusena võeti vastu otsus piiririkkujad kinni pidada. Kolm Ukraina meremest said kergelt haavata. Ühtekokku oli laevadel 24 sõjaväelast, sealhulgas SBU kaastöötajaid. Seejärel võeti nad süüdistusega riigipiiri rikkumises vahi alla.

Seepeale süüdistas Kiiev Moskvat agressioonis. Riigi võimuorganid kehtestasid kümne oblasti territooriumil sõjaseisukorra. See korraldus võimaldab ajutiselt piirata kodanike põhiseaduslikke õigusi ja vabadusi, sealhulgas õigust osaleda valimistes.

Provokatsioonid Mustal merel>>

Vladimir Putin nimetas toimunut ettekavatsetud provokatsiooniks, mis on seotud Petro Porošenko madala reitinguga presidendivalimiste lävel.

Teema:
Provokatsioonid Mustal merel (60)
Tagid:
Vladimir Putin, Kertš, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad