05:15 16. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
USA lennukikandjad

USA valmistab Venemaale ette provokatsiooni Läänemeres

ВМС США
Uudised
lühendatud link
Provokatsioonid Mustal merel (46)
19743

Laevad, nii Ameerika, kui ka Euroopa omad on Mustale merele alati sisenenud. See on alati olnud tingitud asjaolust, et nad kas osalesid Mustal merel toimuvatel NATO õppustel, või tulid sõbralikule visiidile Ukrainasse või Gruusiasse.

TALLINN, 7. detsember — Sputnik. NATO suurenenud aktiivsus Venemaa merepiiride lähedal on tingitud alliansi soovist toetada Ukrainat pärast tema sõjalaevade kinnipidamist Kertši väinas. Sellest rääkis võrguväljaandele RuBaltic.Ru ajakirja "Arsenal Otetšestva" ("kodumaa Arsenal") kommertsdirektor, sõjandusekspert Aleksei Leonkov.

Varem teatati USA plaanidest saata sõjalaev Musta merele. Lisaks ilmus Ameerika hävitaja USS McCampbell Peeter Suure lahe vahetusse lähedusse Venemaa Primorjes.

Venemaa saatkond kommenteeris Riigikogu Kertši avaldust
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Laevad, nii Ameerika, kui ka Euroopa omad on Mustale merele alati sisenenud. See on alati olnud tingitud asjaolust, et nad kas osalesid Mustal merel toimuvatel NATO õppustel, või tulid sõbralikule visiidile Ukrainasse või Gruusiasse. Nüüd hakkab see välja nägema teistmoodi. Nüüd nimetatakse seda toetusavalduseks. Nüüd on nendel visiitidel ka Venemaa-vastane poliitiline värving," ütles ekspert.

Ameerika hävitaja käis end Vene mereväebaasi lähedal "näitamas">>

Tema arvates kujuneb samasugune olukord ka Läänemerel ja Vaikse ookeani piirkonnas: "Nad hakkavad seal laineid kündma, naabri suunas rusikat viibutama ja rääkima, et nad toetavad Ukrainat." Leonkovi sõnul peaks Venemaa provokatsioonide suhtes valvel olema.

"Tuleb käituda põhimõttel "Koerad hauguvad, karavan liigub edasi", vaatamata sellele, et need provokatsioonid tulevad. Kuid seejuures peab Venemaa säilitama valvsuse. Las [NATO laevad] liiguvad, peaasi, et nad riigipiire ei riku ega käituks agressiivselt. Ja kui nad liiga julgeks lähevad, oleme me neid hoiatanud," lõpetas Leonkov.

Provokatsioonid Mustal merel>>

Viimati käis USA laev Mustal merel augustis. Vastavalt 1936. aasta Montreux konventsioonile võivad mitte Musta mere äärsete riikide sõjalaevad olla Mustal mere piirkonnas mitte kauem kui 21 päeva. 25. novembril pidas Venemaa relvi kasutades kinni Ukraina sõjalaevad, mis ületasid Kertši väinas ebaseaduslikult Venemaa riigipiiri. Simferoopoli kohus võttis Ukraina meremehed kaheks kuuks vahi alla.

Teema:
Provokatsioonid Mustal merel (46)
Tagid:
provokatsioon, laev, Venemaa, Läänemeri, USA

Peamised teemad

 • Eesti ja Venemaa välisministeerium pidasid poliitilisi konsultatsioone, illustreeriv

  Eesti-Vene kahepoolsete suhete osas nõustusid pooled, et mitmes valdkonnas on koostöö hea, näiteks kultuuri, piiriülese koostöö, piiriveekogude kaitse ja säästliku kasutamise alal ning inimestevaheliste kontaktide edendamisel.

  33
 • BBC produtsent: NATO-s teatakse Süüria keemiarünnaku lavastusest, illustreeriv foto

  Võltslavastus Douma haiglas osutus piisavaks, et Süüriale löök anda. Huvitav, kas läänemaailma liidrid vähemasti suveräänsele riigile kallaletungi pärast vabandust paluvad? Ehkki vabandamisest üksi on siin ilmselt vähe...

  22
 • Venemaa on USA tulevase presidendi juba valinud, illustreeriv foto

  Ameerikas algas sisuliselt juba 2020. aasta presidendivalimiste kampaania. Vähemalt Demokraatlikus parteis, kus presidendikandidaadi kohale on oodata uskumatut rebimist. Tänapäeval ei toimu Ameerika Ühendriikides ühtki kampaaniat ilma "Venemaa sekkumiseta". Nii ka seekord.

  27