04:25 11. Detsember 2018
Kuula otse
 • USD1.1425
 • RUB75.8985
USA lennukikandjad

USA valmistab Venemaale ette provokatsiooni Läänemeres

ВМС США
Uudised
lühendatud link
Provokatsioonid Mustal merel (35)
18643

Laevad, nii Ameerika, kui ka Euroopa omad on Mustale merele alati sisenenud. See on alati olnud tingitud asjaolust, et nad kas osalesid Mustal merel toimuvatel NATO õppustel, või tulid sõbralikule visiidile Ukrainasse või Gruusiasse.

TALLINN, 7. detsember — Sputnik. NATO suurenenud aktiivsus Venemaa merepiiride lähedal on tingitud alliansi soovist toetada Ukrainat pärast tema sõjalaevade kinnipidamist Kertši väinas. Sellest rääkis võrguväljaandele RuBaltic.Ru ajakirja "Arsenal Otetšestva" ("kodumaa Arsenal") kommertsdirektor, sõjandusekspert Aleksei Leonkov.

Varem teatati USA plaanidest saata sõjalaev Musta merele. Lisaks ilmus Ameerika hävitaja USS McCampbell Peeter Suure lahe vahetusse lähedusse Venemaa Primorjes.

Venemaa saatkond kommenteeris Riigikogu Kertši avaldust
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Laevad, nii Ameerika, kui ka Euroopa omad on Mustale merele alati sisenenud. See on alati olnud tingitud asjaolust, et nad kas osalesid Mustal merel toimuvatel NATO õppustel, või tulid sõbralikule visiidile Ukrainasse või Gruusiasse. Nüüd hakkab see välja nägema teistmoodi. Nüüd nimetatakse seda toetusavalduseks. Nüüd on nendel visiitidel ka Venemaa-vastane poliitiline värving," ütles ekspert.

Ameerika hävitaja käis end Vene mereväebaasi lähedal "näitamas">>

Tema arvates kujuneb samasugune olukord ka Läänemerel ja Vaikse ookeani piirkonnas: "Nad hakkavad seal laineid kündma, naabri suunas rusikat viibutama ja rääkima, et nad toetavad Ukrainat." Leonkovi sõnul peaks Venemaa provokatsioonide suhtes valvel olema.

"Tuleb käituda põhimõttel "Koerad hauguvad, karavan liigub edasi", vaatamata sellele, et need provokatsioonid tulevad. Kuid seejuures peab Venemaa säilitama valvsuse. Las [NATO laevad] liiguvad, peaasi, et nad riigipiire ei riku ega käituks agressiivselt. Ja kui nad liiga julgeks lähevad, oleme me neid hoiatanud," lõpetas Leonkov.

Provokatsioonid Mustal merel>>

Viimati käis USA laev Mustal merel augustis. Vastavalt 1936. aasta Montreux konventsioonile võivad mitte Musta mere äärsete riikide sõjalaevad olla Mustal mere piirkonnas mitte kauem kui 21 päeva. 25. novembril pidas Venemaa relvi kasutades kinni Ukraina sõjalaevad, mis ületasid Kertši väinas ebaseaduslikult Venemaa riigipiiri. Simferoopoli kohus võttis Ukraina meremehed kaheks kuuks vahi alla.

Teema:
Provokatsioonid Mustal merel (35)
Tagid:
provokatsioon, laev, Venemaa, Läänemeri, USA

Peamised teemad

 • Briti peaminister Theresa May

  Briti peaminister Theresa May esines esmaspäeval parlamendis, kus teatas, et lükkab hääletuse Euroopa Liiduga saavutatud leppe üle edasi.

  16
 • Läänemere riigid: kella keeramine eeldab koostööd, illustreeriv foto

  Esmaspäeval Tallinnas kohtunud Eesti, Läti, Leedu, Soome ja Poola esindajad tõdesid ühiselt, et kella keeramise lõpetamise kokkulepe Euroopa Liidus nõuab veel palju koostööd, hetkel ei ole liikmesriikide seas piisavat enamust kellakeeramisest kiirelt loobuda.

  16
 • Eesti konservatiivid põrnitsevad Venemaad hirmuärataval pilgul, illustreeriv foto

  Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esindajad astusid taas välja Venemaaga piirilepete sõlmimise vastu. See on ka arusaadav – kui lepingud ratifitseeritakse, kaob põhjus vägevate avalduste tegemiseks ära.

  54