03:23 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Uudised
lühendatud link
19 0 0

Siseministri kirjeldusel märkasid politseinikud kahtlusalust tänaval. Mõrtsukat prooviti vahistada, kuid ta hakkas tulistama.

TALLINN, 14. detsember — Sputnik. Politsei lasi neljapäeval uudisteagentuuri AFP allikate informatsiooni kohaselt maha 29-aastase mehe, keda kahtlustatakse Strasbourgis teisipäeval aset leidnud tulistamises, vahendas Pealinn viitega BNSle.

Siseministeerium kinnitas hilisõhtul meediakanalite informatsiooni.

Siseminister Christophe Castaneri kirjeldusel märkasid politseinikud kahtlusalust tänaval. Mõrtsukat prooviti vahistada, kuid ta hakkas tulistama.

"Politsei avas vastutule ja neutraliseeris ründaja," lisas minister.

Mitukümmend Prantsuse politseinikku piiras õhtul sisse ala Strasbourgi lõunaosas, kus jõuluturu lähedal tule avanud meest teisipäeva õhtul viimati nähti, teatas AFP reporter sündmuskohalt.

AFP ajakirjanik ütles, et politseinikud ja eriüksuse RAID liikmed tõkestasid mitu Neudorfi linnaosa tänavat.

Linnaosa asub lühikese autosõidu kaugusel kesklinnast, kus arvatav tulistaja Cherif Chekatt teisipäeval inimesi tappis ja haavas ning seejärel taksoga sündmuspaigalt põgenes.

Chekatti otsingutel osales rohkem kui 700 politseiametnikku ja sõjaväelast.

Mehel oli varasemast kokku 27 kriminaalkaristust peale Prantsusmaa ka Saksamaal ja Šveitsis. Tegemist oli peamiselt röövide ja vägivallatsemisega. Prantsusmaa julgeolekujõud kahtlustasid mehe radikaliseerumist juba 2015. aastal, kui ta vangis istus.

Sunniitlik äärmusrühmitus Islamiriik (IS) tegi neljapäeval avalduse, milles kinnitas, et Strasbourgis tulistanud mees oli nende võitleja.

Teadaande edastas islamistide propagandaagentuur Amaq.

"Strasbourgi linnas aset leidnud rünnaku sooritas Islamiriigi üks sõduritest ja selle sihtmärgiks olid liitlasriikide kodanikud," kirjutati sotsiaalvõrgustikus Twitter avaldatud postituses.

Tagid:
politsei, tulistaja, Strasbourg

Peamised teemad