22:07 01. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1752
  • RUB90.6050
Uudised
lühendatud link
40 0 0

Viimasel ajal leketega hädas olnud Facebooki on tabanud uus löök: nimelt selgus, et 6,8 miljoni kasutaja privaatsed pildid on olnud kättesaadavad kõrvalistele isikutele.

TALLINN, 15. detsember — Sputnik. Facebooki viga võimaldas arendajatel juurde pääseda kasutajate privaatsetele fotodele, vahendab portaal Eestinen viitega väljaandele Wall Street Journal.

Kokku on saanud juurdepääsu 1500 eri rakendust ehk äppi, lisaks on olnud juurdepääs veel saatmata postitustele 13-25. septembrini käesoleval aastal. Facebook parandas vea 25. septembril pärast seda, kui firma töötajad veale jälile said. Firma teatas lekkest ametivõimudele 22. novembril.

Tarkvaraviga ohustab pooltsada miljonit Faceboki kontot>>

Euroopa seaduste kohaselt peab firma andma lekkest teada 72 tunni jooksul peale selle avastamist. Nüüd uurib Euroopa andmekaitseamet, miks Facebook seda ei teinud.

Firma ise leiab, et on tingimusi täitnud. Firmal oli vaja mitu nädalat aega, et ette valmistada vastav selgitus ja tõlkida see eri keeltesse.

Käesoleva aasta algul teatas Facebook, et lekkisid 87 miljoni kasutaja andmed ja neid said kasutada firmad nagu poliitilise analüüsi ettevõte Cambridge Analytics.

USA suhtlusvõrgustik Facebook teatas septembril, et programmivea tõttu sattusid ohtu 50 miljonit kontot, millele küberkurjategijad ligipääsu said.

Yana Toom: Facebook ei vääri pimedat usaldust>>

Sotsiaalvõrgustik lülitas turvalisuse tagamiseks välja "View as" funktsiooni, mida kurjategijad kasutasid. Facebook informeeris juhtunust ka politseid, vahendas tollal Sputnik Eesti.

Suve algul teatas Facebook, et programmivea tõttu oli kuni 14 miljoni kasutaja mõned privaatpostitused mitu päeva avalikult nähtavad.

Probleem, mis Facebooki väitel on parandatud, leidis aset mais. Tegemist oli järjekordse privaatsusskandaaliga maailma suurima sotsiaalmeediakompanii jaoks.

25. mail jõustus Euroopa Liidus Isikuandmete kaitse üldmäärus (GDPR), mis tegi internetikasutajate õiguste kaitse rangemaks. Samal päeval seoses üldmääruse rikkumisega esitati Facebook-i ning WhatsApp-i ja Instagram-i vastu hagid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Häkkerid paljastasid Lääne meetodid infosõjas Venemaaga>>

Facebook ja Google üritavad kasutajaid saada jagama oma isiklikke andmeid "invasiivsete" ja piiratud vaikesätete kaudu, hoolimata Euroopa Liidust andmekaitseseadusest, mille eesmärk on anda kasutajatele rohkem kontrolli ja valikuid, selgus Norra riigi uuringust, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti juuni lõpus.

Tagid:
foto, privaatsus, Facebook, kasutaja

Peamised teemad