17:38 15. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Uudised
lühendatud link
5911

Materjali hulgas leidub ulatuslikke ülevaateid olukorrast Ukrainas ning hoiatus, et Moskva on võib-olla juba paigutanud Krimmi poolsaarele tuumalõhkepead.

TALLINN, 19. detsember — Sputnik. Arvatavasti Hiinaga seotud häkkerid on pääsenud ligi tuhandetele tundlikele Euroopa Liidu diplomaatilistele sõnumitele, vahendas Pealinn viitega BNSle ja USA päevalehele New York Times.

EL-i diplomaatiliste esinduste post reedab ärevust USA presidendi Donald Trumpi käitumise pärast ning muret Hiina, Venemaa ja Iraaniga seoses.

Lääne eriteenistused takistavad välismaalaste äritegevust Krimmis>>

Leke, mille avastas küberturbefirma Area 1, meenutab USA välisministeeriumi diplomaatilist teabevahetust, mille tõi 2010. aastal avalikkuse ette WikiLeaks.

EL-i puhul on saak siiski palju väiksem ja sisaldab vähem salajast materjali, kirjutas NYT.

Ühes saadetises kirjeldab EL-i diplomaatiline esindus Moskvas Trumpi ja Vene presidendi Vladimir Putini juulikuist Helsingi tippkohtumist kui "edukat (vähemalt Putini jaoks)".

Demokraadid kaebasid kohtusse Trumpi, WikiLeaksi ja Venemaa>>

Teises antakse detailselt aru kohtumisest Hiina presidendi Xi Jinpingiga, milles too kurdab Trumpi kaubandustaktika üle ja ütleb, et USA käitub nagu "reegliteta vabastiilis poksimatšil", ning tõotab mitte järele anda.

Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu>>

Materjali hulgas leidub ulatuslikke ülevaateid olukorrast Ukrainas ning veebruarist pärinev hoiatus, et Moskva on võib-olla juba paigutanud Krimmi tuumalõhkepead.

Area 1 andmetel sarnaneb tehnika, mida häkkerid kolme aasta jooksul kasutasid, Hiina sõjaväe eliitüksuse omale, vahendas NYT.

WikiLeaks naeruvääristas USA luure aruannet küberrünnakute kohta>>

Diplomaatilisele postile pääseti ilmselt ligi Küprosel töötavatele EL-i ametnikele suunatud "õngitsemisega".

Suure osa andmevahetusest moodustavad iganädalased raportid EL-i diplomaatilistelt esindustelt üle maailma, mis keskenduvad liidrite ja ametnike vestlustele.
Tundlikumat ja salajast infot edastab EL teise, turvalisema süsteemi kaudu.

Tagid:
EL, tuumarelv, Krimm, häkker, Moskva

Peamised teemad