09:41 26. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0910
  • RUB78.2874
Uudised
lühendatud link
21 0 0

Esmaspäeval, 17. detsembril Lasnamäe Linnaosa Valitsuse pressiteates teatati, et järgmisel nädalal algab Tooma 13 lõhketööd paepinna süvendamiseks. Täpsustatud andmetel jõulupühade tõttu otsustati lõhkamisoperatsioonid edasi lükata järgmisse aastasse.

TALLINN, 21. detsember — Sputnik. "Võtsime ühendust Voglers Eesti OÜ juhatusega ja palusime täpsustada kuupäeva, millal alustatakse lõhketöödega, kuna linnaosa valitsusse hakkasid helistama häiritud kohalikud elanikud, kes kardasid, et plahvatused rikuvad jõulurahu. Ettevõtte esindajad märkisid, et pühadega arvestades alustatakse tööd alles uuel aastal, " ütles Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva-Skuratovski.

Jõulude ajal toimuvad Tallinnas plahvatused >>

Uudisteportaal Sputnik Eesti vahendas teisipäeval, et lõhketöid tehakse kogu jõulunädala (24.-31. detsembrini) vaatamata hiljuti Jõgevamaal väljakuulutatud traditsioonilisele jõulurahule. 

Järgmisel nädalal alustatakse Väo karjääri tööstuspiirkonnas, aadressil Tooma tn 13 plaaniliste lõhketöödega, teatas Lasnamäe linnaosa valitsus.

Jõgeval kuulutati välja üle-eestiline jõulurahu

Kolmandal advendil kuulutas Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku piiskop Joel Luhamets Jõgeval välja jõulurahu kogu Eestile, seisab Jõgeva valla kodulehel.

Piiskop Luhamets rääkis, et sageli inimesed ei mõista rahusõnumi väärtust. "Kui kuulutataks välja sõda, siis tunneme, kui halvasti asjad on. Vähem taipame aga rahu kuulutades, kui hästi meil on," lausus piiskop.

Ta rõhutas, et rahusõnum, millest kõneleb jõuluaeg, on see rahu, mis peaks tulema inimese ja Jumala vahele.

Juubeliaasta jõulud lõpetab üle-eestiline jõulumatk >>

"Eks inimene oma rikutud loomusega on sõdinud aina Jumala vastu. Inimene on tahtnud teha midagi muud, kui on see Jumala tahtmine. Inimene on oma vigu püüdnud peita ja õigustada, süüdistada teist inimest, olukordi, lõpuks ka Jumalat ja oma hingepiinast lahti saamiseks leidnud ühe võimalusena öelda, et Jumalat ei olegi olemas," sõnas Luhamets jõulurahu väljakuulutamisel.

Tagid:
Lasnamäe, Maria Jufereva, Eesti, Tallinn

Peamised teemad