22:06 07. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0885
  • RUB82.5675
Uudised
lühendatud link
020

Tänu uuele projektile saavad nutitelefoni kasutajad tutvuda Venemaa ja tema 14 naaberriigi aastavahetuse peategelase, sealhulgas Eesti Jõuluvanaga.

TALLINN, 21. detsember - Sputnik. "Kes on sinu jõuluvana?" ("Кто твой Дед Мороз?") – nii nimetatakse liitreaalsusmängu (Liitreaalsus, ka rikastatud reaalsus; inglise keeles augmented reality, lühend AR on reaalse ja virtuaalse keskkonna kombineerimine – toim.) RIA.ru võrgulehel, mis on äpina РИА.Lab kättesaadav App Store's iOS-ile või Google Play's. Tegemist on ajaloomänguga, mis tutvustab endise Nõukogu Liidu territooriumil elavate rahvaste tähtsamaid jõulutegelasi, nende väljanägemist, iseloomu ja kombeid.

Заставка компьютерной игры «Кто твой Дед Мороз?»
© RIA Novosti . Жильчиков Алексей
Liitreaalsusmäng "Kes on sinu jõuluvana?"

Projekti väljatöötamisest võtsid osa rahvusvahelise teabeagentuuri ja raadio Sputnik toimetused 14 riigis. Ajakirjanikud ei piirdunud vaid kultuurilooliste ja ajalooliste faktide kogumisega jõuluvana (vene Külmataadi – toim.) rahvuslike analoogide kohta, vaid andsid oma kangelastele ka helinduse.

"See on üheaegselt mängukann ja jutustus. Kasutaja laotab enda ette – laual või põrandal – terve näitelava. Ta koputab koduuksele, tema ette kargab juhuslikult üks "jõulukingitoojatest" ja mäng hakkab pihta. Me soovisime, et huvitavad faktid saaks pajatatud põnevalt, lahedalt, kaasakiskuvalt. Meie jaoks on see ka võimalus mitmesuguste kõrgtehnoloogilise ajakirjanduse võtete väljatöötamiseks," märkis meediaagentuuri Rossija Segodnja uue meedia direktsiooni auditooriumiuuringute keskuse juhataja Anna Ruditser.

Projektile "Kes on sinu jõuluvana?" valitud formaat võimaldab kasutaja tähelepanu tõhusamalt hõivata, kuna ühendab endas ajakirjandusliku ja interaktiivse komponendi. Pärast kõigi mängutasandite läbimist saab mängija humoorika "ennustuse", mida võib jagada sotsiaalvõrgustikes või posti teel või sõnumina edasi saata.

Samal teemal

Stalinil ei õnnestunud jõuluvana hävitada
Narvas kohtusid jõuluvana ja näärivana
Jõuluvana saab nüüd tellida nutirakenduse kaudu
Tagid:
nutitelefon, mäng, aastavahetus, jõulud, jõuluvana

Peamised teemad