13:47 28. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Uudised
lühendatud link
97435

Uue aasta saabudes jõustuvad muudatused kaupade ja toodete toomiseks Eestist Venemaale - käesoleval hetkel lubatud määrasid vähendatakse mitu korda.

TALLINN, 30. detsember - Sputnik. Turistidel, kes Eestist pärast 1. jaanuari 2019 Venemaale sõidavad, tuleb oma pagas põhjalikult läbi vaadata: pärast uue aasta algust jõustuvad uued tollieeskirjad isiklikuks kasutamiseks mõeldud toodete ja kaupade tollimaksuvabaks transpordiks. Lubatud kogused vähenevad 2-3 korda. 

Säh sulle uusaastaüllatust!

Ettepanek tuli Euraasia majanduskmisjoni nõukogult - Euraasia majandusliidu (EAEU) alaliselt riigiüleselt reguleerivalt organilt – kuhu kuuluvad Venemaa, Valgevene, Kasahstan, Armeenia ja Kõrgõzstan.

See kehtib kõigi kohta, kes mitte-EAEU riikidest maismaatranspordivahendil Euroaasia majandusliidu territooriumile sisenevad. Ainsaks erandiks jääb lennureis, mille puhul tollimaksuvabastuse määrad ei muutu.

Nüüd on lubatud ilma lõivu tasumata Venemaa Föderatsiooni territooriumile kaupu tuua või transportida kuni 500 euro väärtuses, kusjuures kogukaal peab jääma 25 kilogrammi piiridesse.

Praegused eeskirjad lubavad Venemaale importida 50 kilogrammi kaupu, hinnaga kuni 1500 eurot. Need, kes tahavad kaasa tuua tooteid, mis maksavad või kaaluvad enam, peavad tasuma tollimaksuks 30% imporditud kauba hinnast.

Lisaks on alates 1. jaanuarist 2019 vähendatud ka norme, mis puudutavad rahvusvahelise posti või kullerfirma vahendusel saadetud isiklikuks kasutamiseks mõeldud kaupu.

Pandiga või ilma: Eesti liisinguautod Vene tollis >>

EAEU territooriumile saabuvate toodete ja kaupade impordieeskirjade karmistamine on tingitud sagenenud juhtumeist edasimüümiseks mõeldud kauba toomisel isiklikuks kasutamiseks mõeldu sildi all. Oma tarbeks mõeldud pagasi mõiste ei puuduta alkohoolseid jooke ega tubakatooteid, mille importi reguleerivad erieeskirjad.

Ka sõitmine muutub keerulisemaks

12. detsembril määras Venemaa valitsus kindlaks välismaa liisingu-, krediidi- ja rendiautode ajutise impordi korra. Liisinguautode tollimaksuvaba sisenemist Venemaale reguleeriv määrus jõustub samuti 1. jaanuaril 2019. a.

Selle alusel võivad isikud, kellel ei ole EAEU liikmesriigis alalist elukohta, isiklikuks kasutamiseks tasuta kaasa tuua välisriigis registreeritud autosid, mis kuuluvad pankadele, liisingu- ja rendifirmadele.

Seda saab teha aga ainult siis, kui füüsilisel isikul ei ole tasumata tollimakse või haldustrahve ajutiselt maaletoodud sõiduki EAEU territooriumilt õigeaegselt väljatoomata jätmise eest.

Lisaks ei tohi sõiduki välismaisel omanikul – juriidilisel isikul – olla muid isiklikuks kasutamiseks mõeldud sõidukeid, mille EAEU territooriumilt väljaviimise tähtaeg on ületatud.

Samal teemal

Venemaa toll ei luba enam Eesti liisinguautosid riiki
Autojuhtidel on lubatud Venemaal mitte paigaldada tähist "Naastrehvid"
Makske ja sõitke: kas Venemaale tasub minna liisitud autoga
Tagid:
turism, ühiskond, piir, Eesti, Venemaa

Peamised teemad