21:45 29. Märts 2020
Kuula otse
  • USD1.0977
  • RUB86.3819
Uudised
lühendatud link
3401

Senaator Lindsey Graham kinnitas pärast kohtumist USA presidendi Donald Trumpiga ajakirjanikele, et riigipea nõustus vägede Süüriast väljaviimist aeglustama ning seda "arukal viisil" tegema.

TALLINN, 31. detsember – Sputnik. "Pärast arutelu presidendi ja (Ühendatud staabiülemate komitee juhi Joseph) Dunfordiga, ei ole ma end kunagi paremini tundnud selle osas, kuhu me suundume," vahendas RIA Novosti neoconist Grahamit tsiteerinud Washington Examineri. 

USA president Donald Trump
© Sputnik / Ирина Калашникова

"Ma arvan, et me aeglustame seda protsessi mõistlikult ... Minu arvates võtsime me nüüd pausi, mille jooksul peaksime ümber hindama seda, kuidas presidendi seatud eesmärke paremini saavutada," lisas senaator, märkides, et praegu tuleks teha kõik võimalik Süüria kurdide ja Türgi vahelise konflikti teravnemise vältimiseks, samuti selleks, et takistada Iraanil praegusest olukorrast kasu saada.

Trumpi otsus väed Süüriast välja tuua

USA president Donald Trump kuulutas detsembri keskel ISISe * rühmituse Süürias võidetuks, märkides, et see oli ainus põhjus Ameerika sõjaväe riigis viibimiseks. Hiljem teatas Valge Maja pressisekretär Sarah Sanders, et Ameerika Ühendriigid on juba alustanud vägede Süüriast väljaviimist, kuid lisas, et terrorismivastane koalitsioon säilib.

"Maailma sandarmil" on aeg puhata - Trump muudab USA rolli >>

Venemaa välisminister Sergei Lavrov lisas seepeale, et Moskval pole veel selge, millise käitumismalli Washington pärast otsust sõjavägi Süüriast välja viia tegelikult valis. Lisaks märkis ta, et ameeriklased ei tee kaugeltki alati mitte seda, mida nad lubavad.

Alates 2014. aastast viivad Ameerika Ühendriigid ja tema liitlased Iraagis ja Süürias läbi nn. "ISISe* vastu suunatud operatsiooni", tegutsedes Süürias ilma seadusliku valitsuse loata, kes käsitleb sellist käitumist okupatsioonina. Riigis on umbes kaks tuhat Ameerika sõjaväelast, kes koos "Süüria demokraatlikeks jõududeks" nimetatud relvastatud mässulistega riigi loodusvarade poolest rikkalikke ida- ja kirdeosa piirkondi kontrollisid.

* Venemaal keelatud terroriorganisatsioon.

Samal teemal

Graham lubas karme samme Venemaa vastu

Peamised teemad