06:57 23. Aprill 2019
Kuula otse
  • USD1.1250
  • RUB71.9719
Venemaa president Vladimir Putin

Abi ei ole kelleltki oodata: mida Venemaa president oma uusaastakõnes ütles

© Sputnik / Алексей Дружинин
Uudised
lühendatud link
8730

Vladimir Putin soovis venemaalastele head uut aastat, rõhutades oma pöördumises, et riigi ees seisvaid väljakutseid saab lahendada ainult ühtset, kindla ja tugeva meeskonnaga.

TALLINN, 31. detsember – Sputnik. Rohkete ajavööndite tõttu on Venemaa idapiirkondade elanikud juba president Putini uusaasta esinemist näinud.

"Lõppenud on kiire, askeldustega täidetud detsember, mil tuli lahendada palju kiireloomulisi küsimusi. Täpsustasime oma tulevikuplaane ja muidugi valmistusime pidupäevaks.

Vale ei läinud läbi: Putin õnnitles Eesti presidenti uue aasta puhul >>

Nüüd aga ootame ärevuse ja lootusega uue aasta algust, näeme väikelaste vaimustunud silmi, tunneme, kuidas rõõmustavad vanemad, vanaemad ja vanaisad, et kogu pere on üheskoos. Nende südameid soojendavad tundlikkus ja tähelepanu. Ja me mõistame, et just siin see on - uusaasta võluvägi," ütles Vladimir Putin.

Venemaa president Vladimir Putin saabus Magnitogorski
© Sputnik / Алексей Никольский

Tema sõnul loob selle imelisuse meie hinge lahkus, mida on vaja nii pühade ajal kui ka argipäevil. Riigipea märkis, et halastusega kaasneb alati headus, kinkides osapooltele jagamisel lisandunud rõõmu.

Samuti tuletas Vladimir Putin meelde, et Venemaal on mitmeid pakilisi ülesandeid, mis vajavad lahendamist - majanduses, teaduses ja tehnoloogiavaldkonnas, tervishoius, hariduses ning kultuuris.

"Ja mis kõige tähtsam – püüelda samm-sammult heaolu ja parema elukvaliteedi poole. Et kõik Venemaa kodanikud, igaüks meist, tunneks juba järgmisel aastal muutusi paremuse suunas," lisas president.

Putin rõhutas, et seda saab teha ainult ühiselt: "Meil ei ole kunagi olnud ega ka tule abilisi."

"Seetõttu on oluline, et me oleksime kindel, ühtne ja tugev meeskond. Saatku kõiki praegu ühendav sõprus ja head ootused meid ka tulevikus," ütles Venemaa president.

Soovin teile südamest rõõmu ja heaolu. Aga meie kodumaale, meie kallile Venemaale - edu ja õitsengut. Soovin teile häid pühi! Head uut, 2019. aastat!" lõpetas Vladimir Putin.

Samal teemal

Putini pöördumine jalgpalli MM-i külalistele ja osalejatele
Presidendi pöördumine venemaalaste poole
LIVE: Venemaa president Vladimir Putin vastab venelaste küsimustele telesaates „Otseliin”

Peamised teemad