13:22 27. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0875
  • RUB71.2368
Uudised
lühendatud link
Migratsioon Eestis (89)
13120

Eestisse saabumise järel suunati 45 kvoodipagulast elama pagulaskeskustesse, praeguseks on kõik põgenikud endale uue elukoha leidnud.

TALLINN, 3. jaanuar — Sputnik. Sotsiaalkindlustusameti migratsiooniteenuse juht Kaisa Üprus-Tali teatas BNS-ile, et 45 Euroopa Liidu rändekava alusel Eestisse saabunud inimest suunati Eestisse saabumise järel elama majutuskeskusesse, vahendab Pealinn. "Praeguseks on kõik eluaseme otsijad endale koha leidnud," sõnas Üprus-Tali. 

Üprus-Tali nentis, et kõige pikem aeg, mis pagulasperel korteri leidmisele kulus, oli kaheksa kuud. Samas leiti üksikutel juhtudel elukoht juba mõne kuuga. Seega kulub pagulastel parema elukohaga leidmiseks keskmiselt 4-6 kuud.

"Eluaseme otsimisega tegelevad inimesed ise, neid toetavad selles nii keskus, kui ka tugiisikuteenuse pakkuja ja nagu ikka, eelistatakse suuremaid linnu," sõnas Üprus-Tali.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, rääkis Kanada advokaat André Sirois, kes on 40 aastat töötanud ÜRO heaks, Sputnikule antud intervjuus, et Marrakešis allkirjastatud rändeleppe tekstiga ei olnud kuni viimase hetkeni võimalik ÜRO andmebaasides tutvuda. 

Tema arvates on tegemist teadliku teabe varjamisega, et vältida dokumendi allkirjastamise nurjumist.

André Sirois on võimalikest tagajärgedest lepingu allakirjutanud riikidele rääkides ettevaatlik.

Ekspert märgib eelkõige ÜRO-poolse läbipaistvuse puudumist - kuni leppe vastuvõtmiseni oli see salastatud. Tema  sõnul võis ÜRO teavet teadlikult varjata, et dokumenti selle läbivaatamise käigus tagasi ei lükataks. 

Seitsme EL riigi keeldumine ÜRO ränderaamistiku toetamisest teeb Brüsselile muret >>

"Olen veendunud, et mõned andmed ei ole avalikustatud tahtlikult. Olen 40 aastat töötanud ÜRO dokumentidega raamatukogus, infoteenistuses ja kuni viimase ajani polnud mul sellele dokumendile juurdepääsu. ÜRO raamatukogu töötajad ja tuttavad ajakirjanikud ütlesid mulle, et isegi neil oli raske dokumendi teksti leida," ütles André Sirois intervjuus Sputnikule.

Teema:
Migratsioon Eestis (89)

Samal teemal

Taani hakkab pagulasi saatma üksikule saarele ning Leetu
Tagid:
Euroopa Liit, Eesti, põgenikud, migratsioon, pagulased

Peamised teemad