10:55 15. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Uudised
lühendatud link
Migratsioon Eestis (89)
38 0 0

Eesti elanike hinnangul on Euroopa Liidu kõige põletavam probleem immigratsioon ning selliselt arvajate hulk on kevadega võrreldes kasvanud, selgub Eurobaromeetri novembris läbiviidud küsitluse tulemustest, mis neljapäeval avaldati.

TALLINN, 4. jaanuar — Sputnik. Eestlastest peab Euroopa Liidu ees seisvatest teemadest immigratsiooni kõige tähtsamaks 65 protsenti, mis on EL-i kõrgeim näitaja, edastas ERR.

Rändeteemat peeti ka EL-is tervikuna keskmiselt kõige tähtsamaks, kuid selle seadis esikohale siiski ainult 40 protsenti kõigist vastanutest.

Immigratsiooniteema aktuaalsus on kasvanud nii eestlaste silmis kui Euroopa Liidus tervikuna - märtsis pidas seda EL-i kõige suuremaks mureks 62 protsenti eestlastest ja 38 protsenti EL-i kodanikest tervikuna.

Immigratsiooni toodi suurima murena välja kõigis riikides peale Portugali ja Rootsi, kus peeti kõige põletavamaks vastavalt terrorismi ja kliima teemat.

Marokos Marrakechis toimus 10. detsembril ÜRO valitsustevaheline konverents, kus kiideti heaks ÜRO ülemaailmne ränderaamistik, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Kanada advokaat André Sirois, kes on 40 aastat töötanud ÜRO heaks, rääkis intervjuus Sputnikule, et Marrakešis allkirjastatud rändeleppe tekstiga ei olnud kuni viimase hetkeni ÜRO andmebaasides võimalik tutvuda.

ÜRO peaassamblee võttis vastu globaalse pagulasraamistiku >>

Teabeagentuuri Sputnik vestluskaaslane on 40 aastat teinud koostööd ÜROga ja osalenud ka Rwanda rahvusvahelise tribunali töös. Tema arvates on tegemist teadliku teabe varjamisega, et vältida dokumendi allkirjastamise nurjumist.

Migratsioonileppe vastane meeleavaldus Tallinnas
© Sputnik / Вадим Анцупов

André Sirois on võimalikest tagajärgedest lepingu allakirjutanud riikidele rääkides ettevaatlik.

Järjekordne protestiaktsioon migratsioonipoliitika vastu toimus Tallinnas 20. detsembril Riigikogu hoone juures. Ürituse korraldajaks oli suveräänsusliikumine "Tark ja Terve Eesti", kirjutas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Mõne aja pärast suundusid meeleavaldajad välisministeeriumi hoone suunas, kus Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) korraldas oma immigratsioonivastase miitingu.

See ei ole esimene aktsioon, mille "Tark ja Terve Eesti" korraldab protestiks Eesti ühinemise vastu ÜRO ülemaailmse rändeleppega. 9. detsembril toimus Tallinna kesklinnas, Vabaduse väljakul rohkem kui tuhande osalejaga meeleavaldus.

© Sputnik / Deniss Grabussov
Migratsioon Eestis
Teema:
Migratsioon Eestis (89)

Samal teemal

Kanadas kähmlesid ÜRO ränderaamistiku toetajad ja vastased
Seitsme EL riigi keeldumine ÜRO ränderaamistiku toetamisest teeb Brüsselile muret
Trump süüdistas demokraate migrandilaste surmas
Kõik pagulaskeskustesse suunatud põgenikud on endale uue elukoha leidnud
Tagid:
mure, migratsioon, eestlased, Eesti

Peamised teemad