12:07 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Uudised
lühendatud link
22 0 0

NATO peasekretär Jens Stoltenberg rääkis, et kavatseb pöörata rohkem tähelepanu Venemaaga suhete arendamisele Vene-NATO nõukogus ja arvestab dialoogi jätkumisega selles organis.

TALLINN, 5. jaanuar — Sputnik. "Esialgu on Vene-NATO nõukogu järgmisest kogunemisest vara rääkida, kuid me korraldame selliseid kohtumisi ka edaspidi," ütles Stoltenberg Saksa uudisteagentuurile DPA, vahendas Pealinn viitega BNS-le. 

"Pööran Venemaaga suhtlemisele palju tähelepanu, sest ta on meie naaber," märkis ta.

NATO peasekretäri sõnutsi tuleb NATO-l arvestada Venemaa sõjalist kohalolekut NATO piiride lähedal, selle õppusi ja suurenenud konfliktiohtu ka siis, kui alliansil ei õnnestu Moskvaga suhteid parandada.

"Et kõigest sellest mööda pääseda, tuleb jätkata suhtlemist Vene-NATO nõukogus, samuti poliitilisel ja sõjalisel tasandil," lausus Stoltenberg.

Stoltenberg jätkab NATO eesotsas veel kaks aastat >>

Venemaa on muutunud enesekindlamaks, aga NATO ei taha uut "külma sõda" ja alustab Moskvaga poliitilist dialoogi, teatas NATO peasekretär Jens Stoltenberg intervjuus saksa väljaandele Deutsche Wirtschafts Nachrichten täpselt aasta tagasi, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

NATO peasekretär Jens Stoltenberg
© AFP 2019 / EMMANUEL DUNAND

"Peame arvestama faktiga, et meil on tegu palju enesekindlama Venemaaga. Samas ei taha me "külma sõja" kordumist ja võidurelvastumist, vaid eelistame poliitilist dialoogi Moskvaga, ehkki see pole lihtne," ütles Stoltenberg.

NATO liikmesriigid pikendasid kahe aasta võrra alliansi peasekretäri Jens Stoltenbergi ametiaega, mis nüüd lõpeb 2020. aasta 30. septembril, vahendas Sputnik Eesti.

NATO külmutas poliitilise koostöö Venemaaga pärast Krimmi annekteerimist ja separatistliku konflikti puhkemist Ida-Ukrainas 2014. aasta kevadel. Ühtlasi peatati NATO-Vene nõukogu töö.

Nõukogu kogunes uuesti 2016. aasta aprillis ja on sestsaadik pidanud üheksa kohtumist.

NATO-Vene nõukogu loodi 2002. aasta mais enne alliansi 2004. aasta laienemist.

Samal teemal

NATO sõjaväeõppused Venemaa piiride läheduses toimuvad korraga kahes riigis
Paljas viiking Venemaa vastu: NATO harjutused ei läinud väga sujuvalt
Venemaa välisministeerium süüdistas NATO-t globaalses pettuses
Tagid:
Venemaa, NATO, Jens Stoltenberg

Peamised teemad