21:15 09. Detsember 2019
Kuula otse
  • USD1.1075
  • RUB70.5731
Ryanair alustab kevadel lende Tallinnast Berliini

Ryanair alustab kevadel lende Tallinnast Berliini

© Sputnik / Ангелина Мандрыка
Uudised
lühendatud link
30 0 0

Iiri odavlennufirma Ryanair käivitab tänavu aprillis uue lennuliini Tallinna ja Berliini Schönefeldi lennujaama vahel.

TALLINN, 5. jaanuar — Sputnik. Lennufirma teatas, et reisid hakkavad toimuma suvehooajal kolm korda nädalas, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Tallinna lennujaama kommertsjuhi Eero Pärgmäe sõnul on Saksamaa oluline turg nii äri- kui puhkusereisijatele ning lennujaam tervitab lisanduvat võimalust Berliini lendamiseks.

Tallinna Lennujaama reisijate arv ületas 3 miljoni piiri >>

Viimati käivitas sügisel Ryanair uue talvise lennuliini Tallinna ja Edinburghi vahel. Talvehooajal lendab Ryanair lisaks ka Paphosele, Maltale, Milanosse, Düsseldorfi ja Londoni Stanstedi lennujaama.

Ryanairi ajaloo skandaalseimad reisitõrked on figureerinud pealkirjades juba alates eelmise aasta septembrist, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Juulikuu streik mõjutas ühtekokku ligi 65 000 reisija plaane, kuid lennuhüvitisettevõtte Skycop juhi Marius Stonkuse sõnul ei paku tänased EL-i õigused kannatanud reisijatele piisavat kaitset.

Streigiga seoses oli Ryanairi juhtkond Deutsche Welle teatel sunnitud tühistama ka septembris Saksamaal 150 lennureisi 400-st, ähvardades saksa piloote massiliste vallandamistega.

Tallinna Lennujaama reisijate arv ületas 3 miljoni piiri

Tallinna Lennujaama reisijate arv kasvas 2018. aasta viimasel päeval rekordilise 3 miljoni inimeseni, mis on 13 protsenti ehk 350 000 inimese võrra enam kui 2017. aastal, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tuleval aastal alustab lennujaam reisiterminali laienduse planeerimist, et olla tulevikus teenindada 5-6 miljonit inimest aastas.

Tallinna Lennujaama juhatuse esimehe Piret Mürk-Dubout sõnul on kasvanud nii lennujaama läbivate välisturistide arv kui eestlaste reisimine välismaale.

Ta märkis, et soodne majanduskeskkond suurendab inimeste võimalusi reisida ning ka tänavused pikad pühad soodustasid reisimist.

Viimase 25 aasta jooksul on lennujaama reisijate arv tervikuna kasvanud enam kui 10 korda.

Aastatel 1992-1997 läbis lennujaama aastas keskmiselt 350 000 inimest ehk sama palju kui sel aastal lisandus. Tallinna Lennujaama läbis 2005. aastal miljon reisijat ja 2012. aastal 2 miljonit reisijat.

Samal teemal

Ryanairi võidakse trahvida viie miljoni euroga
Ryanairi pilootide streik puudutas ka Eestit

Peamised teemad