15:24 18. Jaanuar 2019
Kuula otse
 • USD1.1396
 • RUB75.9004
Endine LKA ülem nimetas Putinis suureks kingituseks NATO-le

Endine LKA ülem nimetas Putini suureks kingituseks NATO-le

© Sputnik / Сергей Гунеев
Uudised
lühendatud link
3910

Endine LKA direktor David Petraeus nimetas Venemaa presidenti Vladimir Putinit suurimaks kingituseks NATO-le.

TALLINN, 9. jaanuar - Sputnik. Seda väitis ta Indias analüüsikeskuse Observer Research Foundation poolt India valitsuse toetusel korraldatud konverentsil Raisina Dialogue, vahendas RIA Novosti

Stoltenberg: arvestan suhtluse jätkumisega Vene-NATO nõukogus >>

Petraeuse sõnul andis Putini võimuletulek alliansile "uue ajendi olemasoluks". LKA endine juht oletas ühtlasi, et Washington esitab "uuele geopoliitilisele korrale" väljakutse, sealhulgas NATO abiga.

Vaatamata alliansi kritiseerimisele Donald Trumpi poolt arendab Valge Maja jätkuvalt plaane USA sõjaväekontingendi Euroopas kohaloleku suurendamiseks, lisas erukindral.

Trump on korduvalt kutsunud NATO liikmeid üles kaitsekulusid suurendama. Alliansi tippkohtumisel Bukarestis (2014) vastu võetud otsuse kohaselt peavad kõik liikmesriigid tõstma kaitsekulutused kahe protsendini SKP-st.

Kuid NATO hinnangul 2017. aastast on bloki kõigist 29 liikmest selle näiduni jõudnud ainult kuus riiki.

Sputnik Eesti on varem kirjutanud Venemaa juhtkonna korduvatest kinnitustest, et Moskva ei soovi vastasseisu NATO-ga ei Läänemere piirkonnas ega kusagil mujal. Venemaa pool on samuti korduvalt rõhutanud, et Venemaa ei ohusta Põhja-Atlandi liitu mittekuuluvat riiki.

Lavrov: Venemaa ei ründa kunagi NATO riiki >>

Venemaa välisminister Sergei Lavrovi sõnul teab NATO hästi, et Venemaa ei kavatse kedagi rünnata, kuid kasutab lihtsalt ettekäänet uute väeüksuste ja sõjavarustuse paigutamiseks Venemaa piiride lähedusse.

Samal teemal

NATO sõjaväeõppused Venemaa piiride läheduses toimuvad korraga kahes riigis
Paljas viiking Venemaa vastu: NATO harjutused ei läinud väga sujuvalt
Venemaa välisministeerium süüdistas NATO-t globaalses pettuses
Tagid:
Vladimir Putin, Venemaa, poliitika, NATO

Peamised teemad

 • Kange alkoholi tootjad: piirikaubanduse kasv on pidurdunud, illustreeriv foto

  Veini ja kange alkoholi tootjaid esindava Alkoholitootjate ja Maaletoojate Liidu (ATML) poolt koondatud analüüs piirikaubandusest, maksulaekumistest ja Eesti turule deklareeritud alkoholikogustest näitab, et piirikaubanduse kasv on pidurdunud.

  9
 • Venemaa president Vladimir Putin annetas Serbia kolleegile Aleksandar Vučićile Aleksandr Nevski ordeni

  Samal ajal kui EL otsib vahendeid Venemaa-vastastest sanktsioonidest põhjustatud kahjude korvamiseks, avanevad Moskvaga head suhted säilitanud Serbiale paljulubavad majanduslikud väljavaated. Selle kinnituseks said Vladimir Putini visiidi ajal Belgradisse alla kirjutatud kümned dokumendid.

  16
 • Sputniku, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan

  Sputniku, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan esines avaldusega terve rea Sputnikuga seotud kontode ja lehekülgede sulgemise kohta Facebooki juhtkonna poolt.

  26