01:31 19. Märts 2019
Kuula otse
 • USD1.1349
 • RUB72.9217
Endine LKA ülem nimetas Putinis suureks kingituseks NATO-le

Endine LKA ülem nimetas Putini suureks kingituseks NATO-le

© Sputnik / Сергей Гунеев
Uudised
lühendatud link
4410

Endine LKA direktor David Petraeus nimetas Venemaa presidenti Vladimir Putinit suurimaks kingituseks NATO-le.

TALLINN, 9. jaanuar - Sputnik. Seda väitis ta Indias analüüsikeskuse Observer Research Foundation poolt India valitsuse toetusel korraldatud konverentsil Raisina Dialogue, vahendas RIA Novosti

Stoltenberg: arvestan suhtluse jätkumisega Vene-NATO nõukogus >>

Petraeuse sõnul andis Putini võimuletulek alliansile "uue ajendi olemasoluks". LKA endine juht oletas ühtlasi, et Washington esitab "uuele geopoliitilisele korrale" väljakutse, sealhulgas NATO abiga.

Vaatamata alliansi kritiseerimisele Donald Trumpi poolt arendab Valge Maja jätkuvalt plaane USA sõjaväekontingendi Euroopas kohaloleku suurendamiseks, lisas erukindral.

Trump on korduvalt kutsunud NATO liikmeid üles kaitsekulusid suurendama. Alliansi tippkohtumisel Bukarestis (2014) vastu võetud otsuse kohaselt peavad kõik liikmesriigid tõstma kaitsekulutused kahe protsendini SKP-st.

Kuid NATO hinnangul 2017. aastast on bloki kõigist 29 liikmest selle näiduni jõudnud ainult kuus riiki.

Sputnik Eesti on varem kirjutanud Venemaa juhtkonna korduvatest kinnitustest, et Moskva ei soovi vastasseisu NATO-ga ei Läänemere piirkonnas ega kusagil mujal. Venemaa pool on samuti korduvalt rõhutanud, et Venemaa ei ohusta Põhja-Atlandi liitu mittekuuluvat riiki.

Lavrov: Venemaa ei ründa kunagi NATO riiki >>

Venemaa välisminister Sergei Lavrovi sõnul teab NATO hästi, et Venemaa ei kavatse kedagi rünnata, kuid kasutab lihtsalt ettekäänet uute väeüksuste ja sõjavarustuse paigutamiseks Venemaa piiride lähedusse.

Samal teemal

NATO sõjaväeõppused Venemaa piiride läheduses toimuvad korraga kahes riigis
Paljas viiking Venemaa vastu: NATO harjutused ei läinud väga sujuvalt
Venemaa välisministeerium süüdistas NATO-t globaalses pettuses
Tagid:
Vladimir Putin, Venemaa, poliitika, NATO

Peamised teemad

 • Kontrollimatu e-valimissüsteem

  Vaevalt on Eesti järjekordsel demokraatia pidupäeval päike õhtusse laskunud, kui e-valimisi tabab uus kriitikalaviin. Mitmete IT-spetside arvates poleks mingi raketiteadus e-valimisi läbipaistvamaks muuta, et sealtkaudu kriitikutelt argumente ära võtta. Samas väidavad e-valimiste vaatlejad, et seda ei taheta teha, sest praegune kontrollimatu e-valimiste süsteem teenib vigade, et mitte öelda e-manipulatsioonide varjamise huve.

  70
 • Krimm - viis aastat Venemaa koosseisus, illustreeriv foto

  Viis aastat, mis on möödunud Krimmi taasühinemisest Venemaaga, on elu poolsaarel kardinaalselt muutnud. Sellest, kuidas Krimm Venemaa rüppe naasis, mida on viie aastaga saavutatud ja mispärast võib tema eeskuju Euroopale ja Baltimaadele kasulik olla, on juttu Sputnik Eesti artiklis.

  64
 • Vene Föderatsiooni saatkonna hoone

  Vene Föderatsiooni saatkond Eesti Vabariigis mõistab teravalt hukka mõnitavad antisemiitlikud avaldused Eesti pearabi S. Koti suhtes.

  46