04:16 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Uudised
lühendatud link
Venemaa hääleõigus ENPAs (53)
49 0 0

Venemaa Riigiduuma ei hakka käesoleval aastal moodustama delegatsiooni Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) töös osalemiseks. Politoloog Aleksandr Asafov leiab, et Venemaa liikmesus niisugustes organisatsioonides ei tasu end juba ammu ära.

TALLINN, 18. jaanuar - Sputnik. Riigiduuma avalduses räägitakse selle olukora vastuvõetamatusest, kus Venemaa delegatsiooni õigusi ENPA-s seadusevastaselt piiratakse.

ENPA-s hinnati kahjusid Venemaa otsusest mitte maksta raha Euroopa Nõukogu eelarvesse >>

Duumasaadikud tuletavad meelde, et "Venemaa delegatsioonilt, mis koosneb üldrahvalikult valitud esindajatest, hääleõiguse äravõtmine kujutab endast meie riigi kodanike õiguste piiramist, mis peaksid olema garanteeritud Euroopa Nõukogu põhikirjaga."

Parlamendisaadikud rõhutavad vajadust viia ENPA reglement vastavusse Euroopa Nõukogu põhikirjaga, "kus on garanteeritud kõigi 47 Euroopa Nõukogu liikmesriigi õigused."

Politoloog Aleksandr Asafov märkis raadiole Sputnik antud kommentaaris, et liikmesus niisugustes organisatsioonides ei ole Venemaale ammu enam kasulik:

"Need platvormid, vaatamata oma rahalises plaanis sõltuvusele Venemaast, vahendavad ikkagi võõrast poliitilist kurssi, nad ei ole valmis mitte ainult läbirääkimisi pidama, vaid isegi mite ära kuulama seisukohta, mis ei haaku nende seisukohaga."

Asafov leiab, et ENPA-s osaledes maksab Venemaa sisuliselt ise kinni võõra propaganda, poliitilise ja majandusliku tegevuse iseenda vastu.

"Mõistlikkuse põhimõttest lähtuvalt tasub see kõik lõpetada," on politoloog veendunud.

Nagu Sputnik Eesti teatas, võeti 2015. aasta jaanuaris Venemaa delegatsioonilt Euroopa Nõukogu Parlamentaarses Assamblees hääleõigus. Niisugune otsus oli tagajärjeks Moskva süüdistamisele väidetavas Krimmi "ebaseaduslikus" Ukrainast "lahtirebimises".

Kõik katsed Venemaa delegatsiooni õigusi ENPA-s taastada jooksevad russofoobsete riikide, sealhulgas Eesti esindajate seisukoha tõttu liiva.

Toetada ei tohi, pommitada võib: ENPA avaldas oma seisukoha Donbassi suhtes >>

Alates 2017. aastast on Venemaa külmutanud oma osamakseid organisatsiooni eelarvesse selle ajani, kuni delegatsiooni volitusi ENPA-s täielikult ei taastata.

Teema:
Venemaa hääleõigus ENPAs (53)

Samal teemal

ENPA arutab olukorda Kataloonias
ENPA valis assamblee uueks presidendiks Stella Kyriakidese
Eerik-Niiles Kross valiti ENPA Ukraina raportööriks
Tagid:
majandus, Venemaa Riigiduuma, poliitika, Venemaa, ENPA

Peamised teemad