06:44 16. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1444
  • RUB81.0468
Uudised
lühendatud link
6410

Välisminister Sven Mikser osaleb esmaspäeval, 21. jaanuaril Euroopa Liidu välisasjade nõukogu istungil Brüsselis.

TALLINN, 21. jaanuar — Sputnik. Sama päeva õhtul toimub ka EL ja Kagu-Aasia Maade Assotsiatsioon välisministrite kohtumine ning teisipäeval, 22. jaanuaril leiab aset EL ja Aafrika Liidu välisministrite kohtumine.

Kohtumisel räägivad Euroopa Liidu välisministrid olukorrast Venezuelas ning arutavad viimaseid arenguid Kongo Demokraatlikus Vabariigis pärast 2018. aasta 30. detsembril toimunud presidendivalimisi. Välisministrid arutavad väärinfovastast tegevuskava, keskendudes väärinfoga seotud probleemide välisaspektidele.

Moskva hurjutas Mikserit tema kodakondsuse-repliigi eest>>

Päevakorras on ELi ja Araabia Riikide Liiga ministrite kohtumise ettevalmistamine, mis leiab aset 4. veebruaril Brüsselis. Välisministrid valmistavad ette ka ELi ja Kagu-Aasia Maade Assotsiatsioon (ASEAN) ministrite kohtumist, mis toimub samal päeval Brüsselis.

Kohtumine eesmärgiks on tõsta EL ja ASEANi suhted strateegilise partnerluse tasemele.

Tööränne Eestisse mullu enam kui kahekordistus>>

Teisipäeval, 22. jaanuaril toimub esmakordselt Aafrika Liidu ja Euroopa Liidu tippkohtumise ajal ELi ja Aafrika Liidu liikmesriikide välisministrite kohtumine, kus täpsustatakse poliitilisi suuniseid kolmel põhiteemal: poliitiline ja julgeolekualane koostöö, kaubandus, investeeringud ja majanduslik integratsioon ning mitmepoolne koostöö.

Tagid:
Brüssel, välisminister, Sven Mikser, EL

Peamised teemad