06:38 01. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Uudised
lühendatud link
Eestis soovitati raketilööki Peterburi pihta (3)
38350

Diskussiooniga Peterburile sihitatavatest rakettidest "Venemaa heidutamiseks" ühines tuntud Eesti riigikaitseekspert.

TALLINN, 23. jaanuar — Sputnik. Endine kaitseväe juhataja kindral Ants Laaneots peab ajakirjaniku Vahur Kooritsa ettepanekut soetada "maa-maa" klassi raketid ja sihitada need Peterburile arutuks.

Portaali Stolitsa.ee teatel ei tule Laaneotsa sõnul sellisest relvast riigile põhimõtteliselt midagi head. Kindral märkis, et esiteks on sellised raketisüsteemid ja nende hooldamine väga kallis.

Eestis soovitati Leningradi blokaadi lõppemise aastapäevaks raketilööki Peterburi pihta>>

"Teiseks, ei ole me ju kamikadzed, et selliste rakettide paigaldamisega Venemaa vahetusse lähedusse end võimaliku idast tuleva löögi alla seada," lisas endine Eesti kaitseväe ülem ja praegune Riigikogu liige.

Lisaks meenutas Ants Laaneots vene kirjaniku Ivan Krõlovi valmi "Elevant ja mops": "Jõud pole võrreldavad, Venemaa raketid võivad hävitada ka kogu Eesti."

Venemaa saatkond Eestis pöördus rakettide provokatsiooni tellijate poole>>

Seega ei ole kindrali arvates diskussioonil "maa-maa" tüüpi, sealhulgas tuumalõhkepeaga rakettide paigutamisest Eestisse mingit mõtet.

"Antud juhul on ettepanek Eesti poolt rakettide ja tuumarelvade kasutamiseks Peterburi või mõne teise Venemaa linna vastu absurdsed," lisas Ants Laaneots.

Sputnik Eesti on varem kirjutanud ühes Eesti meediaväljaandes avaldatud ajakirjanik Vahur Kooritsa ettepanekust soetada Eesti kaitseväele "maa-maa" tüüpi raketid ja sihitada need Peterburile. Tema arvates oleks võimalik raketirünnak Neevalinnale täiendavaks heidutusabinõuks "Venemaa agressiooni" vastu.

Samuti peab Eesti "sulesepp" vajalikuks Venemaa tsiviillaevade hõivamist ja uputamist Läänemerel.

Teema:
Eestis soovitati raketilööki Peterburi pihta (3)
Tagid:
heidutamine, Venemaa, Ants Laaneots, rakett, Peterburi

Peamised teemad