12:37 08. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Uudised
lühendatud link
6710

Peaminister Jüri Ratas kõneles Davosis kohtumistel riikide juhtide ning rahvusvaheliste suurettevõtete esindajatega Eesti e-riigist ning digikoostöö tihendamisest.

TALLINN, 26. jaanuar — Sputnik. Peaminister Jüri Ratas kohtus Davosis Apple'i, Accenture'i, BenevolentAI, Booking.com, Coca-Cola Company, Ericssoni, Facebooki, Investor AB, Koç Holding ASi, Proteus Digital Healthi, Paypali ja Uber Technologies juhtidega. Kõigiga oli arutelu keskmes koostöö edasine arendamine, edastas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

"Eesti e-riigi kogemusel on palju pakkuda nii teistele riikidele kui ka rahvusvahelistele ettevõtetele. Usun, et need kohtumised toovad juurde koostööprojekte ja investeeringuid," sõnas Ratas.

Colombia presidendi Ivan Duque, Paraguay presidendi Mario Abdo Benítezi ning Costa Rica presidendi Carlos Alvarado Quesadaga toimunud kahepoolsetel kohtumistel olid kõne all e-valitsemine ja koostöö küberturvalisuse valdkonnas.

"E-lahenduste kasutajatena mõistame küberturvalisuse olulisust. Ohtude ennetamiseks ja nende märkamiseks on vaja nii rahvusvahelist koostööd kui ka jagada oma teadmisi ja kogemusi," lausus peaminister.

Ratas avaldas heameelt, et Colombia, Paraguay ja Costa Rica esindajad külastavad järgmise nädala algul Eestit, kuuludes Ameerika Riikide Organisatsiooni (OAS) kõrgetasemelisse delegatsiooni.

Eesti on toetanud viimase kolme aasta vältel OASi tegevust Ameerika riikide küberturvalisuse suutlikkuse arendamiseks 100 000 euroga.

Ratas arutas Euroopa ja Aafrika riikide juhtidega digikoostöö arendamist >>

Costa Rica president andis ülevaate riigi liitumisläbirääkimistest Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooniga (OECD) ning riigi majanduse reformimisest.

Ratas ja Uus-Meremaa peaminister Jacinda Ardern rääkisid IT-alasest koostööst ja küberjulgeolekust. Peaminister Ardern tundis huvi küberjulgeoleku korralduse vastu ning kuidas tehakse koostööd erasektoriga. Eesti ja Uus-Meremaa kuuluvad maailma arenenumaid digiriike ühendavasse Digital 9 võrgustikku.

Samuti kõneldi kohtumistel Eesti kandideerimisest ÜRO Julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks aastateks 2020-2021.

Euroopa ja Aafrika riikide juhtidega koostöövõimalustest kõneldes tõi peaminister Jüri Ratas arutelul esile ka vajadust tihendada IT-alast koostööd, et aidata kaasa Aafrika riikide arengule, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti reedel.

Lääs on oma püha mõjutusvahendi kaotanud: kes selle üles korjab >>

Aafrika riikide muljetavaldav tehnoloogiline areng pakub Ratase sõnul palju võimalusi koostööks Euroopaga ning ta pidas seejuures oluliseks oskusteabe ja kogemuste jagamist, et muuta digitaliseerimise protsessi kestlikuks.

"Eestil on tänu oma e-riigi kogemusele Aafrika riikidele palju pakkuda. Sarnaselt Eestile on neil eeldused areneda edukateks e-riikideks," sõnas Ratas.

Peaminister tõi koostööst rääkides esile 2017. aasta novembris Aafrika Liiduga Abidjanis sõlmitud koostöölepet, mille eesmärk on aidata kaasa e-valitsemise arengule.

Maailma Majandusfoorum on üleilmne era- ja avaliku sektori koostööd edendav kasumitaotluseta organisatsioon, mis tegutseb parema tuleviku kujundamise nimel ning keskendub murrangulistele tehnoloogiatele ja nende kasutuselevõtu kiirendamisele. Eesti on osalenud Maailma Majandusfoorumi töös alates 2016. aastast, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Davosi majandusfoorumi ajalugu ja eesmärgid
© RIA Novosti .
Davosi majandusfoorumi ajalugu ja eesmärgid

Samal teemal

Juhtum Davosis: Ukraina korruptsioon murdis tehisaju oimetuks
Davosi foorumi kõneaineks saavad kaubandussõjad
Vene suurettevõtjate kutsumatajätmine tähistab terve ajastu lõppu Davosis
Tagid:
e-riik, majandusfoorum, Davos, Jüri Ratas

Peamised teemad