06:53 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Uudised
lühendatud link
11832

Mõne tegutsemisaastaga on teabeagentuuri ja raadio Sputnik võrguressursid erinevates maailma riikides oma publikut kordades suurendanud ja võtnud meediaturul sisse kindla koha.

TALLINN, 31. jaanuar - Sputnik. Sputniku populaarsus kasvab kogu maailmas, sealhulgas Balti riikides, teatab RIA Novosti. Ainuüksi väikeses Eestis kasvas eelmisel aastal Sputnik Eesti võrgulehe unikaalsete külastajate (ingl. k. unique visitor – samalt seadmelt tehtud 1 külastus ööpäevas) arv 173,8% ehk peaaegu 815 tuhandeni kuus.

Google Analyticsi andmetel näitas Sputnik Lietuva veelgi suuremat külastajate kasvu, mis kasvas aastaga 561,7% - 575 tuhandeni kuus.

Vahendiks Sputniku vastu sai ametnikele saadetud juhend >>

"Selline kiire kasv on seletatav toimetuse uuendamise, strateegia muutmise ja asjaoluga, et meie portaal on suhteliselt noor ja noortel, nagu me teame, on kergem kasvada," leiab Sputnik Lietuva peatoimetaja Marat Kasem. 

Sputnik Latvia on oma publikut suurendanud 157,9% - 831 tuhandeni kuus. Ja seda hoolimata asjaolust, et ajakirjanike kollektiivid peavad Balti riikides taluma väga raskeid töötingimusi.

Nii pidas julgeolekupolitsei juulis Riias 12 tunniks "vestluseks" kinni Sputnik Latvia peatoimetaja Valentins Rožentsovsi. Selliseid "selgitavaid vestlusi" peeti korduvalt Sputnik Eesti töötajatega.

"Meie pangakonto blokeeriti täiesti õigusevastaselt, meid keeldutakse akrediteerimast, meile keeldutakse kommentaaride andmisest... Sputnik Eesti on professionaalne meediaväljaanne. On vaid üks asi, mis eristab meid teistest meediatest, et meie vaatenurk on tavapärasest meediast erinev," ütles portaali peatoimetaja Elena Cherysheva.

2018. aasta tulemuste põhjal on Sputnik saanud absoluutseks online liidriks kõigi meediakanalite seas seitsmes naaberriigis: Abhaasias, Armeenias, Gruusias, Kõrgõzstanis, Moldovas, Tadžikistanis ja Lõuna-Osseetias. Valgevene meediaturul on ta teine, Usbekistanis - kolmas.

Välisriikidest on Sputnikul kõige rohkem publikut Brasiilias – seal kasvas unikaalsete külastajate arv aastaga 165,4%, ulatudes 4 miljoni 154 tuhandeni kuus. Teisel kohal on agentuuri araabiakeelne väljaanne, kasvades 124,6% - 5 miljoni 204 tuhande külastajani kuus, kolmandal – prantsuskeelne, kasv 110,1% 4 miljoni 953 tuhande unikaalse külastajani kuus.

Kes keda: Sputnik ja Postimees vastamisi >>

Igakuise keskmise vaadatavuse poolest oli esikohal prantsuskeelne (23 miljonit 373 tuhat), järgnesid araabiakeelne (20 miljonit 121 tuhat) ja türgikeelne (peaaegu 18,5 miljonit) Sputniku võrguleht.

Serbias kinnistus Sputnik pärast selliste rahvusvaheliste meediaagentuuride, nagu Radio Free Europe, Deutsche Welle ja Voice of America lahkumist Balkani meediast kohalikule turul ja sai üheks kõige kiiremini arenevaks Venemaa infoplatvormiks. Nüüd on serbiakeelse veebilehe külastuste arv 11 miljonit 172 tuhat kuus ja see on üks populaarsemaid riigis.

Maria Zahharova rääkis, milleks loodi Sputnik
© Sputnik / Konstantin Chalabov

2018. aastal sai Sputnikust esimene Venemaa kreekakeelne teabeagentuur, käivitades Sputnik Greece multimeediakeskuse Ateenas. Saksamaa ringhäälingu NDR sõnul on "Sputnik riigimeedia "marukoer"... tema retseptiks on karm poliitika, mis vaheldub videodega kutsikatest...". Ilmselt tõestab kutsikate kasutamise strateegia selle tõhusust.

Teabeagentuur Sputnik alustas tööd ülemaailmsel meediaturul 10. novembril 2014. aastal. 2018. aasta lõpuks oli kõigi Sputniku võrgulehtede alternatiivse uudistesisu pakkuja ainulaadse niši kasutajate auditoorium üle 50 miljoni külastaja kuus. Agentuuri uudislehed töötavad ööpäevaringselt rohkem kui 30 keeles, sealhulgas inglise, hispaania, poola, kirgiisi, serbia ja teistes keeltes.

Lisaks uudistele levitab Sputnik fotosid, otseülekandeid, infograafikat, avaliku arvamuse küsitlusi ja muid meediavorme, näidates maailma selle mitmekesisuses, kus igal riigil on oma rahvuslikud huvid, kultuur, ajalugu ja traditsioonid.

Samal teemal

Venemaa üliõpilaste dessant "vallutas" Sputnik Eesti toimetuse
Simonjan andis hinnangu uutele RT ja Sputniku vastu esitatud süüdistustele
Sputnik Eesti pressikeskuses toimub videosild PÖFF-i filmi "Spitak" töörüma liikmetega
Tagid:
ühiskond, uuring, meedia, Sputnik

Peamised teemad