19:27 03. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Uudised
lühendatud link
9820

Moskva teatas vastumeetmetest Ameerika Ühendriikide otsusele peatada 2. veebruarist lühi- ja keskmaarakettide likvideerimise lepingust (INF) tulenevate kohustuste täitmine.

TALLINN, 2. veebruar - Sputnik. Venemaa president Vladimir Putin teatas Venemaa peegelvastusest USA otsusele taganeda lühi- ja keskmaarakettide likvideerimise lepingust, edastas RIA Novosti.

"Ameerika partnerid teatasid oma osaluse peatamisest, ja ka meie peatame oma osaluse. Nemad teatasid, et tegelevad raketialase teadus- ja arendustegevusega, ja meie teeme sama," ütles ta kohtumisel välisminister Sergei Lavrovi ja kaitseministri Sergei Šoiguga.

USA taganemine raketilepingust: Venemaa vastab, Euroopa on pinges >>

Samas rõhutas Putin, et Venemaa "ei tohi ühineda kuluka võidurelvastumisega." Samuti nõudis riigipea, et Ameerika Ühendriikidega ei algatataks enam desarmeerimisläbirääkimisi, kuid märkis, et kõik Venemaa senised ettepanekud "jäävad lauale ja uksed avatuks".

"Ootame, kuni meie partnerid küpsevad meiega võrdse ja sisuka dialoogi pidamiseks sellel nii meie, meie partnerite, kui ka kogu maailma jaoks olulisel teemal," ütles president.

Ühtlasi teatas Vladimir Putin, et Venemaa ei hakka paigutama oma lühi- ja keskmaarakette, kui need ei ilmu teistesse maailma riikidesse.

"Venemaa ei hakka lühi- ja keskmaarakette paigutama Euroopasse ega teistesse maailma piirkondadesse niikaua, kuni sellised Ameerika päritolu relvad ei ilmu nendesse piirkondadesse," ütles Putin kohtumisel välis- ja kaitseministriga.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud USA presidendi Donald Trumpi reedel 1. veebruaril tehtud avaldusest, et Washington alustab raketilepingust taganemise menetlust, mis tuleb lõpule viia poole aastaga. Hiljem ütles Ameerika president ajakirjanikele, et ta on valmis sõlmima uue, eelmisest "palju parema" lepingu.

Venemaa senaator Aleksei Puškovi sõnul on Trumpi avaldus pelk retoorika ja soov rahustada Euroopa liitlasi, keda hirmutab Ameerika tuumarelvade paigutamine Euroopasse.

Samal teemal

Miks on Trumpil tarvis INF lepingust välja astuda
Venemaa välisministeerium kommenteeris ÜRO Peaassamblee hääletust INF resolutsiooni üle
Kas pigem elus või pigem surnud: kas INF lepingut õnnestub päästa
"Enda silmas palki ei näe": hoopis USA rikub INF lepingut
Purustav löök stabiilsusele: USA teatas INF lepingust lahkumisest
Tagid:
Vladimir Putin, Venemaa, USA, INF

Peamised teemad