11:25 24. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1692
  • RUB89.7875
Uudised
lühendatud link
53 0 0

Peaminister Jüri Ratas sõidab esmaspäeval, 4. veebruaril Riiga, kus ta võtab osa Eesti, Läti ja Leedu peaministrite mitteametlikust kohtumisest, teatas valitsuse kommunikatsiooni büroo.

TALLINN, 4. veebruar — Sputnik. Riias toimub Eesti, Läti ja Leedu peaministrite mitteametlik kohtumine.

Balti Ministrite Nõukogu eesistuja on sel aastal Läti ja kohtumist juhib uus peaminister Krišjānis Kariņš.

Illustreeriv foto
© Sputnik / Алексей Дружинин

"Soovin Krišjānis Kariņšile edu nii uues ametis kui Balti ministrite nõukogu töö juhtimisel. Tihe koostöö viib meid sihile nii Euroopa Liidus kui ka rahvusvahelisel areenil," lausus peaminister Ratas. "Läti prioriteedid Balti Ministrite Nõukogus - julgeoleku tugevdamine, regionaalse ühenduvuse arendamine ning ühiste huvide kaitsmine ELis - on ühtmoodi tähtsad meile kõigile," sõnas Ratas.

Kohtumine algab aruteluga aktuaalsetel teemadel Euroopa Liidus nagu Ühendkuningriigi EList lahkumine, siseturu, sealhulgas digitaalse ühtse turu tulevik ning liidu tulevane pikaajaline eelarve.

Lisaks räägitakse Atlandi-ülestest suhetest, Venemaaga seonduvast ning olukorrast Ukrainas. Kohtumise päevakavas on ka suurte regionaalsete infrastruktuuriprojektide areng: Rail Baltic, ühtne gaasiturg ja elektrivõrkude sünkroniseerimine Kesk-Euroopaga.

Brüssel ootab Baltimaade energeetikutelt koostööd Venemaaga>>

Peaministrid kohtuvad ka NATO strateegilise kommunikatsiooni oivakeskuse direktori Jānis Sārtsiga.

Balti Ministrite Nõukogu loodi 1994. aastal kolme riigi valitsustevahelise koostöö järjepidevuse tagamiseks. Nõukogu teeb otsused konsensusega ning need on kolme riigi jaoks siduvad.

Eestisse naaseb peaminister Ratas õhtul.

Tagid:
EL, Ühendkuningriik, Balti Ministrite Nõukogu, Jüri Ratas

Peamised teemad