13:13 22. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Uudised
lühendatud link
Riigipöördekatse Venezuelas (33)
160 0 0

USA president Donald Trump kinnitas pühapäeval, 3. veebruaril telekanalile CBS antud intervjuus, et kaalub "ühe võimalusena" sõdurite saatmist Venezuelasse.

TALLINN, 4. veebruar — Sputnik. USA presidendi Donald Trumpi avaldus võimalikust sõjalisest sekkumisest Venezuelas annab tunnistust sellest, et riigipöördekatse taga bolivaristlikus vabariigis seisab Washington, teatas Venezuela välisminister Jorge Arreaza, vahendab RIA Novosti.

"Donald Trump kinnitab, et nimelt tema seisab riigipöörde eesotsas, ähvardades taas ÜRO põhikirjaga rikkudes sõjalise jõu kasutamisega. Venezuela opositsioon on Trumpi kontrolli all," kirjutas Arreaza oma Twitteri-kontol.

Trump kinnitas enne seda, pühapäeval, 3. veebruaril telekanalile CBS antud intervjuus, et kaalub "ühe võimalusena" sõdurite saatmist Venezuelasse.

Antud avaldust kommenteerides toonitas Venezuela asepresident Delcy Rodriguez, et tema riigi rahvas seisab oma piiride kaitsel ega luba mingisugust sõjalist sekkumist, kust iganes see ka ei lähtuks. Rodriguez märkis, et Caracases "lükatakse tagasi ja mõistetakse hukka" USA juhtkonna seesugused avaldused, pidades vajalikuks lahendada tekkinud vastuolud riigisiseselt rahumeelsel teel.

Maduro: Trump andis korralduse mind tappa>>

Venezuela parlamendi spiiker Juan Guaidó kuulutas enda 23. jaanuaril ajutise valitsuse tegutsemise perioodiks ajutiseks riigipeaks. USA ja hulk teisi riike on teatanud Guaidó tunnistamisest riigipeana ja nõudnud Venezuela presidendilt Nicolás Madurolt, kelle valimist ei pea nad seaduslikuks, et too ei võimaldaks vägivaldseid samme opositsiooni vastu.

Maduro on kuulutanud enda põhiseaduslikuks presidendiks ning nimetanud parlamendi opositsiooni "USA marionetiks". Moskva jagab tema seisukohta.

ÜRO endine töötaja rääkis sellest, kuidas USA organisatsioonile oma tingimusi dikteerib>>

Suurbritannia, Saksamaa, Prantsusmaa ja Hispaania teatasid kavatsusest tunnustada Guaidot riigi ajutise presidendina, kui Venezuelas ei korraldata kaheksa päeva jooksul uusi valimisi.

Nüüd on lisaks Ameerika Ühendriikidele tunnustasid ka Brasiilia, Kanada, Argentina, Tšiili, Kolumbia, Costa Rica, Guatemala, Honduras, Panama, Paraguay, Peruu, Gruusia, Albaania ja paljud teised riigid Guaidot ajutise riigipea staatuses.

Teema:
Riigipöördekatse Venezuelas (33)
Tagid:
USA, Donald Trump, Nicolás Maduro, Venezuela

Peamised teemad