14:10 13. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Uudised
lühendatud link
111 0 0

Sõjaline ekspert, Venemaa riikliku julgeoleku ühiskondlike rakendusküsimuste uurimiskeskuse juhataja, erupolkovnik Aleksandr Žilin andis oma hinnangu Jens Stoltenbergi avaldusele EL-i sammude lubamatusest ilma NATO-t silmas pidamata.

TALLINN, 10. veebruar - Sputnik. NATO peasekretär Jens Stoltenberg hoiatas meediakontsernile Funke antud intervjuus Euroopa Liitu kaitseküsimustes otsuste langetamise eest ilma alliansi seisukoht arvestamata. Tema sõnul on konkurents EL-i ja NATO vahel antud juhul lubamatu, vahendas RIA Novosti.

Rootsi analüütikud: Venemaa valmistub täiemahuliseks sõjaks >>

"Ma tervitan kõiki Euroopa jõupingutusi riigikaitse alal... Kuid tähtis on, et see leiaks aset NATO-le täiendusena, aga mitte ei konkureeriks temaga. Ma usun Euroopa Liitu, kuid mitte alternatiivina NATO-le. Euroopa julgeolek oleneb atlandiülestest sidemetest. EL ei või mitte mingil juhul väita, et ta suudab üksinda hakkama saada," teatas Stoltenberg.

Venemaa sõjalise eksperdi Aleksandr Žilini arvates ei tohi praegu rääkida sellest, et NATO sõjalis-poliitiline blokk seisab Venemaa kui "globaalse kurjuse" vastu.

"NATO kujutab endast struktuuri korrahoidmise või saatesalkade osas kolooniale nimetusega Euroopa – anglosakside asumaadele. Seetõttu pole kahtlust, et kui Euroopa üritab midagi alternatiivset luua, siis saab ta karmiöt karistatud," ütles Aleksandr Žilin raadio Sputnik kommentaaris.

Selles osas, nagu ta leiab, ei kannata kõiksugu jutud alliansi peatsest lõpust mingit kriitikat. "Toonitan, et NATO ei ole mõeldud tulises staadiumis kolmanda maailmasõja jaoks. Hübriidsõjas sõditakse hoopis teiste meetoditega ja teistel rinnetel – rahanduslikel, kaubanduslikel ja nii edasi," sõnas ekspert.

Trump ei aita: ameeriklased hirmutavad Tallinna ja NATO-t "Krimmiga Narvas" >>

"Seetõttu jääb NATO alles nimelt Euroopa üle kontrolli säilitamise vaatenurgast. Keegi ei luba Euroopal ennast sõltumatuks kuulutada ega oma suveräänsust tagasi saada," lisas Aleksandr Žilin.

Samal teemal

Stoltenberg: arvestan suhtluse jätkumisega Vene-NATO nõukogus
Ukraina põhiseadusesse kirjutati sisse riigi liikmesus EL-s ja NATO-s
Välisministeerium: oleme valmis NATO liidrite kohtumist korraldama
Raport: NATO lahingugruppide kohalolek edastab strateegilist sõnumit
Tagid:
Aleksandr Žilin, Jens Stoltenberg, Venemaa, EL, NATO

Peamised teemad