07:41 18. August 2019
Kuula otse
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
Dubai

President alustas töövisiiti Etioopias, peaminister Dubais

© Sputnik / Григорий Сысоев
Uudised
lühendatud link
69 0 0

Kahe päeva jooksul, 10.-11. veebruaril viibib president Kersti Kaljulaid Aafrika Liidu tippkohtumisel Addis Abebas Etioopias. Peaminister Jüri Ratas peab täna, 10. veebruaril kõne kõrgetasemelisel konverentsil Dubais.

TALLINN, 10. veebruar — Sputnik. Tippkohtumise raames Addis Abebas toimub Kerstil Kaljulaidil kõrgetasemeline digiteemaline kohtumine, kus riigipea esineb kõnega ja tutvustab Eesti kogemusi digiühiskonna ülesehitamisel, edastas presidendi kantselei.

Samuti on tal kavas kohtumised Aafrika Liidu riikide juhtidega, et arutada riikidevahelist koostööd ning Eesti kandideerimist ÜRO julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks.

Dubai
© Sputnik / Григорий Сысоев

ÜRO peaassamblee võttis vastu globaalse pagulasraamistiku>>

Peaminister Jüri Ratas peab kõrgetasemelisel konverentsil World Government Summit ja avab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) esinduse Dubais. Eesti on tänavu World Government Summiti ametlik külalisriik, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

"Pärsia lahe piirkond muutub meile majanduslikult järjest olulisemaks. Siin tegutsevad juba paljud Eesti ettevõtted ja meie vastu tuntakse suurt huvi. Eesti ja Araabia Ühendemiraatide suhetes on palju kasutamata võimalusi. Riigid võiksid rohkem koostööd teha info- ja kommunikatsioonitehnoloogia, innovatsiooni, logistika, toidu- ja kaitsetööstuse ning teistes valdkondades. EASi esindaja saab kindlasti meie ettevõtjaid abistada ärikontaktide loomisel ja uuele turule sisenemisel," ütles peaminister Jüri Ratas.

Lisaks kohtub peaminister Dubai šeigi Mohammed bin Rashid Al Maktoumi, Costa Rica ja mitmete teiste riikide esindajatega. Suvel avab Eesti Ühendemiraatide pealinnas Abu Dhabis saatkonna.

Ettevõtjate huvi äridelegatsiooniga riigivisiidil osalemise vastu kasvab>>

Konverentsil ja esinduse avamisel osalevad veel ettevõtlus- ja infotehnoloogia minister Rene Tammist ning riigikantselei, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ja EASi esindajad ning Eesti ettevõtjate äridelegatsioon.

World Government Summit on Araabia Ühendemiraatide valitsuse korraldatav avaliku sektori innovatsiooni ja inimkonna tulevikuteemade arutamise kõrgetasemeline konverents, kus osaleb 4000 inimest ligi 150 riigist, lisaks mitmete rahvusvaheliste organisatsioonide esindajad (ÜRO, Rahvusvaheline Valuutafond, Majandusliku Arengu ja Koostöö Organisatsioon).

Tagid:
Dubai, Aafrika, Jüri Ratas, Kersti Kaljulaid

Peamised teemad

 • Sajandi palavaim juulikuu läks Eestist mööda, illustreeriv foto

  Nagu selgub, elas maakera rahvastik tänavu üle inimkonna ajaloos teadaolevalt kõige palavama juulikuu. Euroopa ja USA ilmastikuteadlased on ühel meelel, et kõiki soojarekordeid kogu maailma ulatuses võib lugeda peaaegu terve Celsiuse kraadi võrra ületatuks.

  25
 • Листовка Партии реформ и флажок Эстонии

  Laupäeval erakonna suvepäevade kogunenud Reformierakonna juhatus otsustas teha ettepaneku riigikogu erakorralise istungi kokkukutsumiseks, et teha ettepanek avaldada peaminister Jüri Ratase valitsusele umbusaldust.

  63
 • Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev

  Kui palju lapsi istub uuel õppeaastal esimest korda koolipinki, millistes pealinna koolides tehakse remonti ja kas linn on valmis Ukrainast pärit koolilaste sissevooluks, rääkis Sputnik Eestile Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

  37