10:13 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1787
  • RUB89.9825
Uudised
lühendatud link
Kaitseväe peastaabi major Deniss Metsavasi vahistamine (11)
12221

Esmaspäeval, 11. veebruaril mõistis Harju maakohus riigireetmises ning asutusesisese teabe välisriigile edastamises süüdi endise kaitseväelase Deniss Metsavase (38) ja tema isa Pjotr Volini (65).

TALLINN, 11. veebruar — Sputnik. Kokkuleppemenetluses mõistis kohus Metsavasele karistuseks 15 aastat ja 6 kuud vangistust ning Volinile 6 aastat vangistust, edastas ERR.

Karistuse kandmise algust arvestatakse Metsavase ja Volini kinnipidamisest mullu septembris, teatas maakohtu pressiesindaja.

Sputnik Eesti teatas varem, et kaitsepolitseiamet, riigiprokuratuur ja kaitsevägi andsid 5. septembril teada, et prokuratuuri taotlusel on Harju maakohus võtnud vahi alla major Deniss Metsavase ja tema isa Pjotr Volini. Mõlemad on Eesti Vabariigi kodanikud.

Soome kaitsevägi võttis venelased erijälgimise alla juba 2017. aasta algul>>

Major Metsavas teenis alates 2000. aastast tegevteenistuses ja suutis endast jätta mulje kui pädevast ja pühendunud ohvitserist, rääkis tollane kaitseväe juhataja kindral Riho Terras. Tema sõnul oli tegu siiski reeturiga ja kogu kaitseväe inimestele on see emotsionaalne löök.

Mehed edastasid Eesti riigisaladusi ja salastatud välisteavet Venemaa Relvajõudude Kindralstaabi Luurepeavalitsusele. Juurdepääs riigisaladusele oli Metsavasel, kuid neid edastasid mõlemad.

Edastatud on nii riigisiseseid kui ka välisteavet sisaldavaid dokumente. Metsavas pani riigivastased kuriteod toime enam kui kümne aasta jooksul. Volini tegevus kestis ligikaudu poole vähem, kuid lisaks eelmainitule mõisteti ta süüdi ka kahes laskemoona ebaseadusliku käitlemisega seotud kuriteos.

Kaitseväe peastaabi major Deniss Metsavasi vahistamine>>

Kohtuasja arutati kinniseks kuulutatud istungil. Menetluskuludena mõisteti Metsavaselt välja 1350 (sundraha) ning Volinilt 2532 eurot (sundraha, ekspertiisitasu ja kaitsjatasu). Kohtuotsus ei ole jõustunud.

Koos Metsavase ja Voliniga on kaitsepolitsei viimase 11 aasta jooksul tabanud kuus riigireeturit ja 11 Venemaa eriteenistuse kasuks Eesti riigivastase kuriteo toime pannud inimest. Kõik nad on prokuratuuri juhtimisel kohtu alla antud ning kohus on nad süüdi mõistnud.

Teema:
Kaitseväe peastaabi major Deniss Metsavasi vahistamine (11)
Tagid:
riigireetmine, kohus, Pjotr Volin, Deniss Metsavas

Peamised teemad