12:38 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Uudised
lühendatud link
12310

Eesti-Vene kahepoolsete suhete osas nõustusid pooled, et mitmes valdkonnas on koostöö hea, näiteks kultuuri, piiriülese koostöö, piiriveekogude kaitse ja säästliku kasutamise alal ning inimestevaheliste kontaktide edendamisel.

TALLINN, 15. veebruar — Sputnik. Eesti ja Venemaa välisministeerium pidasid reedel Moskvas poliitilisi konsultatsioone, teatas Välisministeerium. Eesti välisministeeriumi delegatsiooni juhtis poliitikaosakonna peadirektor Lembit Uibo ja Vene delegatsiooni Vene välisministeeriumi II Euroopa osakonna peadirektor Sergei Beljajev.

Uibo sõnas, et nii kahepoolsete kui ka Venemaa ja Lääne vaheliste suhete tänast madalseisu on võimalik ületada ainult Venemaa-Ukraina konflikti lahendamise kaudu, mis on seatud peamiseks tingimuseks koostöösuhete taastamisele nii Euroopa Liidu kui NATOga.

Moskva linnavalitsuse juhtivametnik arutas Tallinna linnapeaga koostööd >>

Kohtumisel arutati pooled ka Eesti-Vene piirilepingutega seonduvat ning tõdesid, et lepingute jõustamine on mõlema riigi huvides ja aitaks kaasa kahepoolsete suhete parandamisele. Piirilepete ratifitseerimise seaduse eelnõu on läbinud Riigikogus esimese lugemise 2015. aasta sügisel. Varasemalt olid pooled kokku leppinud, et ratifitseerimisega liigutakse edasi paralleelselt.

Eelmised Eesti ja Vene välisministeeriumite vahelised poliitilised konsultatsioonid toimusid 2017. aastal Tallinnas.

Tallinna linnapea Taavi Aas ja Moskva Linnavalitsuse minister, välismajanduse ja rahvusvaheliste suhete ameti juht Sergei Tšerjomin arutasid eile Tallinnas kahe pealinna koostöö hetkeseisu ja tulevikku, vahendas uduisetportaal Sputnik Eesti.

Neljapäeval Tallinna külastanud Moskva linnavalitsuse minister Sergei Tšerjomin tutvustas Tallinna linnapeale viimase kümnendi arenguid Moskvas ning tegi ettepaneku linnadevahelist suhtlemist elavdada.

Venemaa suursaatkonnas Eestis lausus Sergei Tšerjomin portaali Sputnik Eesti ajakirjanikule, et tema siiasõidu põhiline eesmärk on taastada aktiivsed suhted, mis toimisid kahe pealinna vahel 2000. aastate alguses.

"Sel ajal vahetasime me delegatsioone, püüdsime järjepidevalt toetada sidemeid meie teatrite, muuseumide, parlamentide vahel. Seetõttu võib nende sidemete taastamine olla tulus mitte ainult Moskvale, vaid ka Tallinnale," märkis Tšerjomin.

"Estonia" direktor: Moskva gastrollideks tuli tellida terve lisarong >>

"Kõik tehnoloogiad, mida Tallinna linnavõimude poolt edukalt rakendatakse, võivad olla nõutavad ka Moskvas, sealhulgas infotehnoloogia osas," märkis minister.

Paljudes valdkondades elavad Venemaa ja Eesti kahepoolsed suhted läbi raskeid aegu, siis kultuur on meeldiv erand, ütles portaalile Sputnik Eesti Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov. Petrov rääkis edukast kultuurikoostöös Venemaa Tallinna saatkonnas 17. detsembril toimunud pressikonverentsil.

Positiivse näitena Venemaa ja Eesti koostööst kultuuri valdkonnas tõi Petrov välja rohked venekeelsete osalejatega kultuurisündmused nagu teatrifestival Kuldne Mask, Slaavi kergemuusika festival Jõhvis ja Tšaikovski-nimeline muusikafestival Haapsalus. Riikide kultuuriministeeriumid kooskõlastasid järgmise kolmeaastase programmi teksti.

"On väga hea, et kultuurisuhted arenevad täiskiirusel. Need on just need märgid, mis näitavad, et negatiivse kõrval Venemaa-Eesti kahepoolsetes suhetes on ka palju positiivset, mis võimaldab meil optimismiga tulevikku vaadata," ütles Petrov.

Üle 28 aasta andis Eesti Rahvusooper külalisetendusi Moskva Suures teatris täismajale. Rahvusooperi "Estonia" külalisetendused said Moskva teatrielu suursündmuseks. Suurde teatrisse polnud võimalik pääseda, piletid neljale Eesti ooperi külalisesindusele osteti ära juba eelmüügist, kirjutas uudisteportaal Sputnik Eesti jaanuaris.

Neil päevil Tallinnas toimuva rahvusvahelise festivali Laste Peterburi korraldajad kõnelesid Sputnik Eesti pressikeskuses oma programmi unikaalsusest, mis pälvib mitte üksnes venekeelse publiku tähelepanu.

Samal teemal

Venemaa vastab Eesti ebasõbralikele sammudele proportsionaalselt
Eesti ei toetanud ÜRO-s Venemaa resolutsiooni võitlusest natsismi ülistamisega
Puškov: Eesti tähtsus piirdub Venemaa naabrusega
Soome ja Eesti on Venemaa suhtes erinevatel seisukohtadel
Tagid:
poliitilised konsultatsioonid, Välisministeerium, Venemaa, Eesti

Peamised teemad