12:50 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Uudised
lühendatud link
Ukraina presidendivalimised (76)
12910

Müncheni julgeolekukonverentsil osalenud Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova rääkis talle omases iroonilises võtmes, mille poolest praegune üritus varasematest erineb.

TALLIN, 16. veebruar - Sputnik. Tema sõnul pole 2019. aasta Müncheni julgeolekukonverentsil varasematel aastatel iseloomulikku Venemaa-vastast orientatsiooni.

Müncheni julgeolekukonverentsil osalev Maria Zahharova kommenteeris ürituse üldist "meeleolu" telekanalile Rossija 1, rõhutades osalejate illusioonide kadumist Ukraina uue valitsuse suhtes.

Sõjaline ekspert kõneles NATO olemasolu peamisest põhjusest >>

"Mulle tundub, et siin ei ole Venemaa-vastast õhkkonda, nagu mitu aastat tagasi. Loor on niiöelda langenud ja kõik ütlevad, et Ukraina ei täida Minski leppeid ja keegi ei esitle Porošenkot enam demokraatlike väärtuste eest võitlejana, kõik vaatavad Ukrainas toimuvale realistlikult, konstateerides igakülgset kriisi kõigis valdkondades," ütles ta.

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja rõhutas, et "kõik see on olemas ja kõik räägivad sellest." Ta märkis samuti, et konverentsil osalejad üritavad "hägustada" arutlusel olevate maailma probleemide kiireloomulisust poliitiliselt korrektsete sõnastustega.

"Selle asemel, et tegelikult üksteisele silma vaadelda ja märgistada tegelikud probleemid, nagu rahvusvaheline terrorism, pagulaste probleemid, rände mõju Euroopale ja kasvõi sellele samale Saksamaale, küsimused nagu Venezuela ja USA kõige jõhkram sekkumine selle iseseisva riigi siseasjadesse, lähtuvad kõik poliitkorrektsetest nüanssidest oma eesmärkide ja ülesannete käsitlemisel. Ja tegelikult isegi mitte oma, vaid kellegi teise poolt kirjutatud, mulle tundub, et kusagil kuluaarides laiali jagatud meelespeadest," ütles Zahharova irooniliselt.

Uue päeva tugev algus

Oma lehel sotsiaalvõrgustikus jutustas Zahharova, et Müncheni konverentsi teine päev algas tema jaoks ootamatu kohtumisega endise USA riigidepartemangu Euroopa ja Euraasia aseriigisekretäri abi ja USA riigidepartemangu endise ametliku esindaja Victoria Nulandiga, kes on tuntud oma ägedate Vene-vastaste seisukohtade poolest.

"Hommik algas reipalt. Müncheni konverentsi kuluaarides põrkasin kokku Victoria Nulandiga. Talle oli kohtumine ootamatu. Aga me oleme ju viisakad inimesed. Nii et päev algas positiivselt," kirjutas Zahharova, kes ilmestas oma postituse silma pilgutava emotikoni ja biitseptsi kujutisega.

Endise NATO tippkohtumise uus formaat

Müncheni julgeolekukonverents kestab Baierimaa pealinnas 17. veebruarini. See asutati 1963. aastal NATO riikide kaitseministeeriumide esindajate kohtumisena.

Venemaa välisminister Sergei Lavrov
© Sputnik / Григорий Сысоев

Praegu on Müncheni julgeolekukonverentsist saanud rahvusvaheline diskussioonifoorum, kuhu kogunevad rohkem kui 40 riigi poliitikud, diplomaadid, sõjaväelased, ärimehed, teadlased ja avaliku elu tegelased.

Münchenis ei allkirjastata kommünikeesid ega kokkuleppeid, samas toimub konverentsil maailmatasemel poliitikute ja diplomaatide olulisi ja suhteliselt neutraalseid kohtumisi ja arutelusid.

Münchenisse saabus umbes 600 julgeolekupoliitika eksperti, sealhulgas 35 riigipead ja valitsusjuhti ning 80 kaitseministrit.

Venemaa delegatsiooni juhib välisminister Sergei Lavrov ja Eestit esindab Müncheni konverentsil president Kersti Kalulaid.

Teema:
Ukraina presidendivalimised (76)

Samal teemal

Zahharova paljastas Eesti "ühtse kooli" tõelise eesmärgi
Zahharova andis hinnangu USA suursaadiku kirjadele Nord Stream 2 kohta
Zahharova eesti rahvale: küsige neilt, kes teie nimel Venemaad süüdistavad
Tagid:
konverents, Venemaa välisministeerium, Maria Zahharova, EL, Venemaa, Saksamaa, München

Peamised teemad