22:35 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1810
  • RUB92.0238
Uudised
lühendatud link
10110

President Kersti Kaljulaid kohtus reedel Münchenis Ameerika Ühendriikide presidendi tütre ja nõuniku Ivanka Trumpiga, kellega räägiti peamiselt Eesti e-riigi kogemustest ja võimalustest digiarengut naiste ja tüdrukute võimestamisel ära kasutada.

TALLINN, 16. veebruar — Sputnik. "Tehnoloogia areng, algoritmid ja tehisintellekt muudavad meie ühiskondi tohutu kiirusega ja seda kiiremini peame reageerima, et selles uues maailmas ei oleks mahajääjaid," rääkis president Kaljulaid kohtumisel, edastab presidendi kantselei

Kaljulaid tõi näiteks Eestis tüdrukutele suunatud IT-ala tutvustavad üritused ja robootikaklassid. Samuti tutvustas president Eesti e-riigi arenguga seonduvat.

"Programmid nagu Digigirls ja HK Unicorn Squad toetavad ja arendavad Eestis tüdrukute tehnoloogiahuvi juba varakult, et programmeerimine oleks nende jaoks sama loomulik valikuvõimalus kui näiteks jalgrattaga sõitma õppimine. Samuti on suur osa Eesti arenguabist Aafrikast Okeaaniani seotud digiühiskonna arenguga," selgitas riigipea.

Valge Maja argipäevad: džentelmenid eelistavad säutse, blondiinid aga postkasti >>

Kohtumisel räägiti ka Ivanka Trumpi võrdõiguslikkuse initsiatiivist Women in Global Development and Prosperity (WGDP) ning president Kaljulaidi tegevusest naiste, laste ja noorukite tervise ning heaoluga tegeleva liikumise Every Woman, Every Child eestkõnelejana.

Arutati ka võimalusi, kuidas mõlema riigi parimaid praktikaid globaalselt võimendada. Samuti räägiti kohtumisel lühidalt ka Euroopa ja USA julgeolekuga seotud küsimustest.

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

Riigipea on reedest pühapäevani Münchenis toimuval iga-aastasel välis- ja julgeolekupoliitika konverentsil, kus esineb Ukraina tulevikku puudutaval arutelul ja räägib noortefoorumil tehnoloogiadiplomaatiast.

Reede õhtupoolikul osales president Kaljulaid koos NATO asepeasekretäri Rose Gottemoelleri ja Portugali kaitseministri João Gomes Cravinhoga avalikul arutelul NATO@70, kus vaadati tagasi alliansi 70-aastasele tegevusele ning räägiti, kuidas ollakse kohanenud muutunud julgeolekuolukorraga.

Müncheni julgeolekukonverentsil osalenud Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova rääkis talle omases iroonilises võtmes, mille poolest praegune üritus varasematest erineb, vahendas uudisetportaal Sputnik Eesti.

Eksperdid: eestlased ei muretse asjata rakettide ilmumise pärast nende territooriumile >>

Tema sõnul pole 2019. aasta Müncheni julgeolekukonverentsil varasematel aastatel iseloomulikku Venemaa-vastast orientatsiooni.

"Mulle tundub, et siin ei ole Venemaa-vastast õhkkonda, nagu mitu aastat tagasi. Loor on niiöelda langenud ja kõik ütlevad, et Ukraina ei täida Minski leppeid ja keegi ei esitle Porošenkot enam demokraatlike väärtuste eest võitlejana, kõik vaatavad Ukrainas toimuvale realistlikult, konstateerides igakülgset kriisi kõigis valdkondades," ütles ta.

Endise NATO tippkohtumise uus formaat

Müncheni julgeolekukonverents kestab Baierimaa pealinnas 17. veebruarini. See asutati 1963. aastal NATO riikide kaitseministeeriumide esindajate kohtumisena, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Praegu on Müncheni julgeolekukonverentsist saanud rahvusvaheline diskussioonifoorum, kuhu kogunevad rohkem kui 40 riigi poliitikud, diplomaadid, sõjaväelased, ärimehed, teadlased ja avaliku elu tegelased.

Münchenis ei allkirjastata kommünikeesid ega kokkuleppeid, samas toimub konverentsil maailmatasemel poliitikute ja diplomaatide olulisi ja suhteliselt neutraalseid kohtumisi ja arutelusid.

Münchenisse saabus umbes 600 julgeolekupoliitika eksperti, sealhulgas 35 riigipead ja valitsusjuhti ning 80 kaitseministrit.

Venemaa delegatsiooni juhib välisminister Sergei Lavrov ja Eestit esindab Müncheni konverentsil president Kersti Kalulaid.

Samal teemal

Kuidas Ivanka "kõik majja" kamandas - Valgesse Majja
Eesti ei sattunud USA "usaldusväärsete sõprade" nimekirja
Ivanka oli „nördinud keemiarünnaku julmuse" üle
Kui pärisorjus teeb rõõmu: Eesti ​​USA vasallina
Tagid:
Saksamaa, München, Ivanka Trump, Kersti Kaljulaid, Eesti, USA

Peamised teemad