06:47 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Uudised
lühendatud link
Ukraina presidendivalimised (76)
13110

Eelseisvaid Ukraina presidendivalimisi kommenteerinud Eesti Vabariigi välisminister Sven Mikser kutsus üles pöörama suurt tähelepanu "Venemaa võimalikule sekkumisele" valimisprotsessi, teatab Välisministeerium.

TALLINN, 19. veebruar — Sputnik. Mikser osales esmaspäeval, 18. veebruaril Euroopa Liidu välisasjade nõukogu istungil Brüsselis. ELi välisministrite arutelul Ukraina küsimuses rõhutas Mikser halvenevat julgeolekuolukorda riigis ning vajadust Ukrainat veelgi enam toetada. 

Tema sõnul ootab Euroopa õiglasi ja vabu valimisi, kuid võimalikku "Venemaa sekkumise" faktorit ei tohtivat eirata. "Me ei tohi mingil juhul Venemaa mõju ohtu alahinnata," vahendab RIA Novosti Mikserit.

Samuti kutsus ta ELi riike üles osalema Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) vaatlusmissioonis, et tagada Ukraina presidendivalimiste läbipaistvus ja puhtus. Mikser rõhutas, et Eesti kavatseb valimistele oma vaatlejad saata.

Mõni aeg tagasi teatas Eesti president Kersti Kaljulaid Müncheni julgeolekukonverentsil esinedes, et Ukraina presidendivalimiste võitja peab täitma Ukraina rahvale antud lubadused ja jätkama riigile nii vajalikke reforme.

Ukraina presidendivalimised: miks humoristist kandidaadi reiting nii kõrge on >>

Ukraina valimiskampaania kuulutati ametlikult avatuks 31. detsembril 2018. Kõigi kandidaatide kampaaniaperiood algab registreerimisjärgsel päeval ja lõpeb 30. märtsil 2019. Ukraina riigi uue riigipea valimised toimuvad 31. märtsil.

Porošenko nimetas põhjuse, miks Kiiev ei saa oma kodanike tulistamist lõpetada >>

Riiklik keskvalimiskomisjon on kohustatud hääletamise tulemused avalikustama hiljemalt 10. aprilliks 2019.

Lääneriigid on Venemaad korduvalt oma poliitilisse ellu interneti kaudu sekkumises süüdistanud.

Nii peeti 2016. aasta sügisel Venemaad seotuks häkkerite rünnakuga Ameerika Ühendriikide presidendivalimiste protsessi.

IT analüütikud esitasid tõendid selliste süüdistuste alusetuse kohta.

Sotsiaalvõrgustikud Facebook ja Twitter teatasid samuti Vene kontodelt postitatud ingliskeelsete poliitiliste sõnumite minimaalsest osakaalust (vähem kui 1%) sõnumite koguarvust.

Vaatamata tõendite puudumisele ja Moskva poolt nende süüdistuste kindlale tagasilükkamisele, jätkab Venemaa diskrediteerimiskampaania tänaseni. Lääneriikide poliitikud ja meedia levitavad aktiivselt väiteid Venemaa häkkerite ja bottide tegevuse kohta.

Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov nimetas antud väiteid "täiesti alusetuiks."

Teema:
Ukraina presidendivalimised (76)

Samal teemal

Ukraina ja Aafrika purustavad "vene müüti"
Zahharova Müncheni konverentsil: Ukraina-meelsed illusioonid on kadunud

Peamised teemad