11:40 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Uudised
lühendatud link
103 0 0

Valgevene riikliku lennufirma poolt on juba alustatud piletite eelmüüki, kuigi Eesti poolt on reisisuund seni veel ametlikult kinnitamata.

TALLINN, 21. veebruar - Sputnik. Valgevene riikliku lennufirma Belavia kodulehel on alustatud piletite eelmüüki esimesele reisile uuel lennusuunal Minsk–Tallinn. See toimub käesoleva aasta 30. mail.

Turistiklassi pilet maksab 93,43 eurot, äriklassi pilet 423,43 eurot.

Moskva ja Minsk on mures NATO tugevnemise pärast Ida-Euroopas >>

Samas aga lennukompanii ametlikul kodulehel infot regulaarse lennuühenduse avamisest Valgevene ja Eesti pealinna vahel 21. veebruari kl 15.00 seisuga ei ole.

Nagu Tallinna lennuaama pressisekretär Margo Holts ERR-ole teatas, ei ole antud reisisuunda Eesti poolt seni veel välja kuulutatud, kuid Belavia ilmutab tõepoolest huvi otseühenduse avamiseks. Holtsi sõnul lendas Eesti lennujaama esindaja läbirääkimisteks ja vastava lepingu sõlmimiseks 21. veebruaril Minskisse.

Belaviast endast ei ole teavet lennuliini avamisest Eesti meediale kinnitatud ega ka ümber lükatud. Meedia andmetel kujuneb lennuliin hooajaliseks – maist septembrini, lennud hakkavad toimuma neli korda nädalas.

On teada, et 2018. oktoobris loobus Eesti riiklik lennufirma Nordica mõttest avada otseühendus Tallinn–Minsk ning lõpetas 2019. aasta jaanuaris regulaarlennud kolme Euroopa suurlinna – Peterburisse, Amsterdami ja Oslosse.

Seda tehti lähtuvalt majandusliku otstarbekusest ja reisilendude valdkonnas praeguseks kujunenud konkurentsioludest. Kui Peterburi ja Amsterdami liinidel nõudlust napib, siis lennuliinil Tallinn–Oslo oli tekkinud liiga tugev konkurents (Nordica oli kolmandaks lennufirmaks, mis seda lennusuunda teenindas).

Tallinna Lennujaama reisijate arv ületas 3 miljoni piiri >>

Nagu Sputnik Eesti teatas, teenindas Tallinna rahvusvaheline Lennart Meri nimeline lennujaam 2018. aastal rekordarvu reisijaid – 3 miljonit inimest ehk keskmiselt 8000 reisijat päevas. Reisijatekäibelt suurimaiks ettevõteteks on endiselt eestlaste Nordica ja lätlaste AirBaltic, kelle arvele jääb ligi pool kõigist reisijaist.

Samal teemal

Venemaa ja Valgevene saatkonnad küsivad võimude hinnangut "Eesti banderalase" avaldusele
Peterburist Berliini sõitev otserong läbib Baltimaid
Lennujaama uus parkimismaja on avatud!
Ryanair alustab kevadel lende Tallinnast Berliini
Tagid:
Belavia, lennufirma, lend, Minsk, Tallinn, Eesti, Venemaa, Valgevene

Peamised teemad