10:25 06. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1854
  • RUB86.3692
Uudised
lühendatud link
Europarlamendi valimised - 2019 (48)
9010

President Kersti Kaljulaid kuulutas reedel välja Euroopa Parlamendi valimised, mis toimuvad 26. mail.

TALLINN, 22. veebruar — Sputnik. "Valimised ei saa tulla enne, kui neid pole välja kuulutatud," ütles Tabasalu Ühisgümnaasiumis õpilastega kohtunud ja neid valimistel hääletama kutsunud Kaljulaid, edatsab ERR.

"Siinkohal kuulutan Euroopa Parlamendi valimise seadus paragrahv 3 lõike 3 alusel välja Euroopa Parlamendi valimised 26. mail 2019," ütles president Kaljulaid ja allkirjastas gümnaasiuimi õpilaste ees sellekohases otsuse.

President kutsus Tabasalu Ühisgümnaasiumi õpilasi osalema ühiskonnaelus esmalt kohalikul tasandil, aga ka riigipoliitikas ning valimistel osaledes.

Euroopa Parlamendi valimised toimuvad 26. mail. Vastavalt seadusele peab president valimised välja kuulutama vähemalt kolm kuud enne valimispäeva.

Soros on paanikas: Euroliitu ootab NSV Liidu saatus >>

Esmased arvestused Euroopa Parlamendi tulevase koosseisu kohtade jaotumise osas näitavad, et meeleolude käärimised EL-i riikides ei ole sedavõrd suured, et muuta jõudude vahekorda saadikufraktsioonide vahel, kirjutas uudisteportaali Sputnik Eesti autor.

Jõudude vahekord Euroopa Parlamendi fraktsioonide vahel mai algul ees ootavate valimiste tulemusena sisuliselt ei muutu. Euroopa paremtsentristid säilitavad juhtpositsiooni, sotsialistid jäävad teisele kohale ning liberaalide ja demokraatide liit hõivab endiselt kolmanda koha, millest annavad tunnistust esimesed prognoosid valimistulemuste kohta.

Euroopa Liit peab eelseisvaid, 23.–26. maini toimuvaid valimisi Euroopa Parlamendi 9. koosseisu EL-i seadusandliku organi esimeste valimiste aegadest 1979. aastal peale kõige olulisemaiks, kuid veebruaris EL-i riikides toimunud küsitluste ja kohtade jaotumise osas parlamendi pressiteenistuse poolt avaldatud esialgsete hinnangute kohaselt ei kajastu keeruline poliitiline olukord mandril ja käärimised EL-i riikide meeleoludes põhjapanevalt valimistulemustes.

Euroopa Liidus on võimu võtmas selle hävitajad >>

Eesti, nagu portaal Sputnik Eesti juba on öelnud, saab seitse mandaati, seega ühe koha rohkem kui tal on parlamendi seni veel tegutsevas koosseisus. Euroopa Parlamendi kohtade jaotumisprognoose plaanitakse avaldada iga kahe nädala tagant.

Teema:
Europarlamendi valimised - 2019 (48)
Tagid:
poliitika, Kersti Kaljulaid, valimised, Euroopa Parlament

Peamised teemad