06:31 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Uudised
lühendatud link
74 0 0

Peaminister Jüri Ratas osaleb esmaspäeval, 25. veebruaril Egiptuses Sharm el Sheikhis Euroopa Liidu ja Araabia Riikide Liiga kohtumisel, mis toimub esimest korda riigipeade ja valitsusjuhtide tasemel.

TALLINN, 25. veebruar — Sputnik. Peaminister Jüri Ratase sõnul on Euroopa ja Araabia parem koostöö on mõlemale piirkonnale vastastikku kasulik, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

"Meie esimene ühine tippkohtumine annab võimaluse arutada küsimusi, mille lahendused on kõigile osapooltele olulised, " lausus Ratas. "Näeme Araabia Liiga riikidega suurt potentsiaali koostööks e-valitsemise ja digimajanduse valdkonnas. Eestil saab oma IT-alaste kogemuste jagamisega sellele palju kaasa aidata," märkis peaminister.

Riigipead ja valitsusjuhid arutavad tippkohtumisel üleilmseid väljakutseid ning Araabia ja Euroopa koostöö tihendamist majandust, kliimaküsimusi, julgeolekut ning rännet puudutavates küsimustes. Samuti kõneldakse viimastest arengutest regioonis.

Vene "Pantsir-ME" ja Eesti THeMIS Abu Dhabi relvanäitusel IDEX-2019>>

Peaminister Ratas keskendub tippkohtumise sõnavõtus e-valitsemise ja digivaldkonna koostöövõimalustele.

Ratasel on tippkohtumise raames kavas ka mitmed kahepoolsed kohtumised Araabia Liiga riikide juhtidega.

Araabia Riikide Liiga on 1945. aastal Egiptuse, Iraagi, Jeemeni, Liibanoni, Saudi Araabia ja Süüria poolt asutatud araabia maade ühendus, kuhu kuulub praeguseks 22 riiki.

ELi ja Araabia Riikide Liiga koostöö ja suhtlus on tihenenud viimase kümne aasta jooksul.

Peaminister Jüri Ratas Dubais: tuleviku digiühiskond on inimkeskne>>

EL on olulisuselt esimene kaubanduspartner Araabia Liiga riikidele, ning samuti suurim investor.

Tippkohtumise eesmärk on edendada koostööd muuhulgas ka sotsiaalmajandusliku arengu, infotehnoloogia, kaubanduse ja investeeringute, energia ja kliimaküsimuste vallas.

Tagid:
Araabiamaad, Eesti, peaminister, Jüri Ratas

Peamised teemad