00:26 19. Juuli 2019
Kuula otse
  • USD1.1216
  • RUB70.6478
Relvaluba muutub digitaalseks

Relvaluba muutub digitaalseks

© Sputnik / Вадим Анцупов
Uudised
lühendatud link
7210

Alates 26. veebruarist saab relvaluba taotleda digitaalselt ja paberil lube enam ei väljastata. Juba väljastatud paberil relvaload ja soetamisload kehtivad kuni kehtivusaja lõpuni ja eraldi neid välja vahetada ei tule.

TALLINN, 27. veebruar — Sputnik. Kui praegu (enne 26. veebruari - toim.) peab inimene esmase relvaloa taotlemisel alustama kõigepealt relvasoetamisloa ning seejärel relvaloa taotlemisest, siis politsei iseteeninduses alustab ta relvaloa taotlemisest, teatas Politsei- ja Piirivalveamet.

Kui relvaluba ja relvasoetamisluba on väljastatud, saab relvakaupmees registrisse kantud andmeid näha ja soetatava relva vastavale relvaloale kanda.

"XXI sajandi relvade" toime: ohvrid kaotavad mõistuse>>

"Peamine muutus seisneb selles, et relvaloa taotleja ei pea enam taotluse esitamiseks, loa kätte saamiseks ega ostetud relva registreerimiseks Politsei- ja Piirivalveameti teenindusse tulema," ütles identiteedi ja staatuste büroo peaekspert Katri-Nele Ilves.

"Vajadusel on võimalik siiski ka teenindusse minna ja teenindaja esitab digitaalse taotluse inimese eest. Sel juhul peaks kaasa võtma kõik vajalikud taotlusele lisatavad dokumendid ja tasuma eelnevalt riigilõivu. Koha peal on riigilõivu võimalik tasuda vaid sularahas."

Relvaloa digitaalseks muutumine ei tähenda, et relvaloa taotlejal puuduks igasugune kontakt PPA ametnikega.

"Endiselt tehakse relvaloa taotlejale taustakontroll, mille käigus kontrollitakse ka inimese eluviisi. Lisaks kontrollivad politseinikud soetatava relva hoiutingimusi," selgitas Ilves.

Uuest aastast peavad relva kandjad loa uuendamisel tegema laskeeksami
© Sputnik / Евгений Панасенко

Relvaloa taotlemiseks tuleb soovitatavalt Google Chrome'i brauseriga minna vastavasse iseteeninduskeskkonda ja logida sisse, kasutades ID-kaarti, mobiil-ID teenust või pangalinki. Taotleja saab iseteeninduses üles laadida kõik vajalikud lisadokumendid ning maksta kohe pangalingi kaudu ka riigilõivu.

Inimene ja automaat: Kalašnikovi surma-aastapäev>>

Taotleja näeb reaalajas, millises menetlusetapis on tema taotlus: millal on taotlus menetlusse võetud, millal ootab ees hoiukoha kontroll, millal võetakse ühendust relvaeksami toimumisaja kokkuleppimiseks ning millal näeb relvakaupmees väljastatud luba.

Juba väljastatud paberil relvaload kehtivad kuni kehtivusaja lõpuni ja neid eraldi välja vahetada ei tule. Relvaloa kehtivuse lõpu kohta on võimalik tellida automaatteavitus riigiportaali eesti.ee kaudu.

Tagid:
digi, relv, politsei, Eesti

Peamised teemad