06:44 24. Märts 2019
Kuula otse
 • USD1.1302
 • RUB72.7425
Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu

Šoigu süüdistas NATOt julgeolekusüsteemi hävitamises: tuleb reageerida

Министерство обороны РФ
Uudised
lühendatud link
8121

Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu tõi näiteid NATO maailma julgeolekut ohustavast tegevustest.

TALLINN, 28. veebruar - Sputnik. NATO maailma julgeolekusüsteemi hävitav tegevus ei jää Moskva vastuseta, kinnitas Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu. 

Kaitseminister rääkis ametkonna kolleegiumil NATO sõjalise tegevuse hoogustumisest Venemaa piiride lähedal. Nii on Šoigu sõnul "NATO liikmeks mitteolevate Ukraina ja Gruusia üha sagedama kaasamisega õppuste ulatus ja intensiivsus enam kui kahekordistunud".

Kas Donbass Ida-Virumaal on võimalik - mida arvab Eesti suursaadik USA-s >>

"Selline tegevus hävitab maailmas välja kujunenud julgeolekusüsteemi," tsiteerib RIA Novosti ministri hinnangut olukorrale.

Venemaa kaitseminister juhtis tähelepanu ka NATO eelpaigutatud üksuste tugevdamisele Balti riikides - Eestis, Lätis ja Leedus. Šoigu teatas, et Läänemere piirkonna õhuruumis lendamise kogemuse on omandanud juba enam kui 200 meeskonda 13 liitlasriigist.

"Sellises olukorras oleme sunnitud adekvaatselt reageerima, kombineerides strateegilisi hoiatusmeetmeid plaanidega suurendada väekoondiste ja üksuste lahinguvõimet," ütles Venemaa kaitseminister.

Viimastel aastatel on NATO sõjaline tegevus Venemaa piiride lähedal kasvanud mitu korda. Alianss selgitab seda vajadusega tõrjuda ohtu, mis väidetavalt lähtub Venemaast. Selles "soustis" esitletakse eelkõige sõjalise kohaloleku kasvu Balti riikides.

Välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et 2016. aastal toimunud NATO tippkohtumisel Varssavis otsustas allianss paigutada piirkonda roteeruvad rahvusvahelised pataljonid. Näiteks on alates 2017. aasta aprillist Eestisse Tapa linnakusse paigutatud umbes tuhande sõjaväelase suurune NATO kontingent.

Venemaa on omakorda korduvalt juhtinud tähelepanu Moskva agressiivseid plaane käsitlevate avalduste absurdsusele. Venemaa välisministri Sergei Lavrovi sõnul ei ole Balti regioonis mingeid ohte, mis õigustaksid selle militariseerimist ning kõik selle piirkonna koostegevusega seotud küsimused tuleks lahendada juba olemasolevates mitmepoolsetes formaatides.

Samal ajal märkis Venemaa välisminister, et NATO on hästi teadlik, et Venemaal ei ole plaane kedagi rünnata, müüti Venemaa ohust kasutatakse selleks, et õigustada sõjalist kohalolekut Venemaa piiridel.

Samal teemal

Venemaa välisministeerium süüdistas NATO-t globaalses pettuses
NATO sõjaväeõppused Venemaa piiride läheduses toimuvad korraga kahes riigis
Me kaebame teie peale, kollektiivselt: NATO on taas Venemaa peale solvunud
Paljas viiking Venemaa vastu: NATO harjutused ei läinud väga sujuvalt
Tagid:
julgeolek, Sergei Šoigu, Venemaa, NATO

Peamised teemad

 • Diplomaatide aukarika omanikuks sai Keskerakonna meeskond

  Minijalgpalliturniiril Diplomat Cup 2019 osales seitse meeskonda: Armeenia, Moldova, Venemaa, Türgi ja USA saatkondade ning Eesti Keskerakonna meeskond, ja turniiri uustulnuk – Tallinnas resideeruvate kaitseatašeede võistkond.

  26
 • Vene hävitajad Su-27 saatsid kahel korral USA pommitajaid Balti mere kohal

  USA õhujõudude strateegilised pommituslennukid teevad üha rohkem lende Läänemere kohal. Vene Su-27 hävitajad olid kahel korral ööpäeva jooksul sunnitud õhku tõusma, et Ameerika pommitajaid saata.

  28
 • Siseministeerium kutsub varuma toitu, illustreeriv foto

  Siseministeerium saadab inimestele e-kirja, milles kutsub varuma koju piisavas koguses toitu ja muud vajalikku, et elada üle nädalane kriis. Eesti elanikeni jõuavad ka kriisideks valmistumise käitumisjuhised.

  148