13:23 17. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu

Šoigu süüdistas NATOt julgeolekusüsteemi hävitamises: tuleb reageerida

Министерство обороны РФ
Uudised
lühendatud link
11421

Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu tõi näiteid NATO maailma julgeolekut ohustavast tegevustest.

TALLINN, 28. veebruar - Sputnik. NATO maailma julgeolekusüsteemi hävitav tegevus ei jää Moskva vastuseta, kinnitas Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu. 

Kaitseminister rääkis ametkonna kolleegiumil NATO sõjalise tegevuse hoogustumisest Venemaa piiride lähedal. Nii on Šoigu sõnul "NATO liikmeks mitteolevate Ukraina ja Gruusia üha sagedama kaasamisega õppuste ulatus ja intensiivsus enam kui kahekordistunud".

Kas Donbass Ida-Virumaal on võimalik - mida arvab Eesti suursaadik USA-s >>

"Selline tegevus hävitab maailmas välja kujunenud julgeolekusüsteemi," tsiteerib RIA Novosti ministri hinnangut olukorrale.

Venemaa kaitseminister juhtis tähelepanu ka NATO eelpaigutatud üksuste tugevdamisele Balti riikides - Eestis, Lätis ja Leedus. Šoigu teatas, et Läänemere piirkonna õhuruumis lendamise kogemuse on omandanud juba enam kui 200 meeskonda 13 liitlasriigist.

"Sellises olukorras oleme sunnitud adekvaatselt reageerima, kombineerides strateegilisi hoiatusmeetmeid plaanidega suurendada väekoondiste ja üksuste lahinguvõimet," ütles Venemaa kaitseminister.

Viimastel aastatel on NATO sõjaline tegevus Venemaa piiride lähedal kasvanud mitu korda. Alianss selgitab seda vajadusega tõrjuda ohtu, mis väidetavalt lähtub Venemaast. Selles "soustis" esitletakse eelkõige sõjalise kohaloleku kasvu Balti riikides.

Välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et 2016. aastal toimunud NATO tippkohtumisel Varssavis otsustas allianss paigutada piirkonda roteeruvad rahvusvahelised pataljonid. Näiteks on alates 2017. aasta aprillist Eestisse Tapa linnakusse paigutatud umbes tuhande sõjaväelase suurune NATO kontingent.

Venemaa on omakorda korduvalt juhtinud tähelepanu Moskva agressiivseid plaane käsitlevate avalduste absurdsusele. Venemaa välisministri Sergei Lavrovi sõnul ei ole Balti regioonis mingeid ohte, mis õigustaksid selle militariseerimist ning kõik selle piirkonna koostegevusega seotud küsimused tuleks lahendada juba olemasolevates mitmepoolsetes formaatides.

Samal ajal märkis Venemaa välisminister, et NATO on hästi teadlik, et Venemaal ei ole plaane kedagi rünnata, müüti Venemaa ohust kasutatakse selleks, et õigustada sõjalist kohalolekut Venemaa piiridel.

Samal teemal

Venemaa välisministeerium süüdistas NATO-t globaalses pettuses
NATO sõjaväeõppused Venemaa piiride läheduses toimuvad korraga kahes riigis
Me kaebame teie peale, kollektiivselt: NATO on taas Venemaa peale solvunud
Paljas viiking Venemaa vastu: NATO harjutused ei läinud väga sujuvalt
Tagid:
julgeolek, Sergei Šoigu, Venemaa, NATO

Peamised teemad

 • Eesti peaminister Ratas ja NATO peasekretär Stoltenberg näitavad endeid Tapa sõväebaasis

  Põhja-Atlandi alliansis on loodud eraldi vastuluureallüksus, mille eesmärk on edendada liikmesriikide vahelist teabevahetust ja võitlust blokiväliste riikide luureteenistustega.

  25
 • Türgi ja S-400: tõrksa taltsutamine ei õnnestunud

  Venemaa seniitraketikompleksi S-400 jõudmine Türgisse sõjaväelise riigipöördekatse kolmanda aastapäeva eel – võimuhaaramiskatse toimus 16. juulil 2016 – ei ole mitte sümboolne kokkusattumus, vaid Ankara otsene ja karm vastus Washingtoni survele ja välise juhtimise katsetele, selgitab sõjaline vaatleja Aleksandr Hrolenko.

  48
 • Kreenholmi tehaste hooned Narvas

  Baltnews meenutab kahe kunagise Eesti suurettevõtte – Tallinna Masinaehitustehase ja Kreenholmi Manufaktuuri saatust.

  62