22:42 21. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Uudised
lühendatud link
Meedialahingud (290)
18560

Lääne ajakirjanikud osutasid tähelepanu sellele, et agentuuri Sputnik korrespondendil õnnestus Donald Trumpile küsimus esitada ja et Ameerika Ühendriikide president vastas talle.

TALLINN, 28. veebruar - Sputnik. Pressikonverentsil pärast Trumpi ja Korea RDV juhi Kim Jong-uni kohtumist Vietanamis küsis Sputniku korrespondent võimaluse kohta Põhja-Korea tuumaobjekte ameeriklaste spetsialistide poolt inspekteerida. President vastas, et Washingtoni esindajad võivad seda edukalt teha, USA-l on olemas selleks vajalik tehnoloogia.

"Venemaa propaganda-agentuur Sputnik esitas just Trumpile küsimuse," kirjutas oma Twitteri-kontol Yahoo News korrespondent Valges Majas, lisades oma postitusele viite artiklile "Venemaa uudiste- (ja propaganda-)võrkude kulissidetagusest tegevusest USA-s".

Trump ja Kim ei jõudnud tippkohtumisel kokkuleppele >>

"Trump võttis nõuks Venemaa ettevõttelt Sputnik tulnud küsimusele vastata. Endastmõistetavalt," kirjutas Twitteris uudisteagentuuri Feature Story News president ja esikorrespondent Simon Marks.

Ka Valge Maja korrespondent Harry Horton juhtis Twitteris sellele tähelepanu, et "Trump vastab praegu Venemaa uudisteagentuuri Sputnik küsimusele".

Vahendiks Sputniku vastu sai ametnikele saadetud juhend
© Sputnik / Вадим Анцупов

Sputnik Eesti käsutuses on ka Eesti ametnikele laiali saadetud juhend, milles "soovitatakse tungivalt" mitte anda "Venemaa propagandaagentuurile" Sputnik kommentaare ega intervjuusid.

Vietnami pealinnas Hanois toimus neljapäeval USA presidendi Donald Trumpi ja Korea Rahvademokraatliku Vabariigi juhi Kim Jong-uni tippkohtumine, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Kõnelused toimusid hotellis Sofitel Legend Metropole. Nagu Valges Majas märgiti, kavatsesid Donald Trump ja Kim Jong-un arutada nende esimesel kohtumisel Singapuris saavutatud kokkuleppeid.

USA president Donald Trump ütles neljapäeval pärast plaanitust varem ja läbimurdeta lõppenud tippkohtumist Põhja-Korea liidri Kim Jong-uniga, et ta oli sunnitud kõnelustelt minema kõndima, sest ei nõustunud vastaspoole nõudmistega sanktsioonid tühistada.

Donald Trump ja Kim Jong-un korraldasid tippkohtumise Hanois >>

Trump ütles ka, et tal on Kimiga hea suhe. "Me lihtsalt meeldime teineteisele. Meie vahel on soojus ja ma loodan, et see jääb püsima. Ma usun, et see juhtub," sõnas ta.

Teema:
Meedialahingud (290)

Samal teemal

Kui tõde saab võimuks: Sputnik suurendab auditooriumi kogu maailmas
EKRE liige ähvardas Sputnik Eesti toimetuse "likvideerida"
Sputnik Eesti juht on üks Venemaa meedialiidritest
Sputnik Eesti ajakirjanikku ei lubatud Waffen-SS kokkutulekule Sinimägedes
Istanbuli ülikooli tudengid valisid Türgi parimaks uudisteportaaliks Sputniku
Maria Zahharova rääkis, milleks loodi Sputnik
Tagid:
poliitika, ajakirjanik, Vietnam, Donald Trump, Sputnik

Peamised teemad