10:32 06. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1854
  • RUB86.3692
Uudised
lühendatud link
25130

Pärast kange alkoholi aktsiisi suurenemist ei hakka piiriäärsed elanikud enam Lätis viina järel käima, küll aga muutub menukamaks Poola suund, sest seal on ka toit ja muud kaubad odavamad.

TALLINN, 1. märts — Sputnik. Leedus ja Lätis kallinevad 1. märtsist alkohoolsed joogid ning oletatakse, et alkoturismi voog mõnevõrra muutub, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Alkoholi müügipiirangud tulevad sõltlastele appi >>

Märtsist tõuseb Lätis alkoholi aktsiis Leedu tasemele, kuid jääb endiselt hulga väiksemaks kui Eestis, mistõttu toetavad Läti alkoholitööstust ja -kaubandust eestlased, leedulaste tähtsus naabrite turu jaoks kahaneb.

Poolas on toiduainete käibemaks viie protsendi kandis, Leedus aga 9–21 protsenti.

Isejuhtiv auto, illustreeriv foto
© Sputnik / Рамиль Ситдиков

Soomlaste alkoralli Lätist on kogumas tuure ning sealt tuuakse korraga alkoholi juba 10 000 euro eest. Isegi viinapoodide juhid imestavad soomlaste suurt alkolembust, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti jaanuaris.

Soomlased võtavad ette pika reisi, et sõita kõigepealt üle lahe Tallinna ja sealt läbi Eesti Lätti välja. Tallinnast Valka on maad 250 kilomeetrit ja teist samapalju tuleb sõita tagasi. Ainuüksi reisi peale on planeeritud 600 eurot.

Soomlased ostavad Lätist korraga alkoholi keskmiselt paari tuhande euro eest korraga. Näiteks Alko1000 puhul on tulnud ette, et ostetakse 10 000 euro eest korraga. Ja nii suure summa eest ostavad justnimelt soomlased.

Valka linnapea Armans Krauklis rääkis, et parimatel päevadel peatub Alko1000 juures 5000 autot ja arv on kasvamas, eriti suvistel nädalalõppudel. Sellest 5000 autost ligi 500 on Soomest.

Ühe nädalavahetusega tuleb Alko1000 poodi seega ligi 1000 autot Soomest ehk 3000-4000 inimest. Ja Alko1000 on vaid üks Valka alkopoodidest. Neid on mitmeid teisi ja kõigis neist käivad soomlased.

Eestis on Pärnu linna jagu rahvast alkoholist sõltuvuses >>

Eestis on Pärnu linna jagu rahvast alkoholist sõltuvuses, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Ligi kolmandik täiskasvanud eestimaalastest on alkoholi liigtarvitajad. Nende seas on 50 000-60 000 inimest, kes on alkoholist sõltuvuses – see on uue, haldusreformijärgse suure Pärnu linna jagu rahvast, märkis Tervise Arengu Instituudi direktor Annika Veimer.

Samal teemal

Aktsiisitõusu vastased sõitsid autode kolonnis Lätti
Alkoholiaktsiis ikkagi tõuseb

Peamised teemad