07:23 13. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Uudised
lühendatud link
2019. aasta Riigikogu valimised (94)
110 0 0

Eesti valimisi kajastab ka Briti ringhääling BBC, mis edastab, et võitlus peamiste rivaalide Reformierakonna ja Keskerakonna vahel tõotab tulla tasavägine.

TALLINN, 3. märts — Sputnik. Artiklis märgitakse, et kaks peamist ja tasavägist rivaali on Reformierakond ja Keskerakond. Kolmanda tulemuse teeb BBC teatel ilmselt EKRE, kes on kutsunud üles korraldama referendumi Euroopa Liidust lahkumise teemal, edastas ERR.

Valimiste võitja pole veel selge>>

Lisaks mainib BBC, et kaks suuremat erakonda toetavad mõlemad tugevalt NATO-sse ja Euroopa Liitu kuulumist ja ka kokkuhoiupoliitikat, tänu millele on Eesti kõige väiksema võlakoormusega euroala riik, aga maapiirkondades ei olda sellega rahul, kuna seal tuntakse end hüljatuna.

Uuring: eelhääletuse võis võita Reformierakond, illustreeriv foto
© Sputnik / Денис Пастухов

Eesti 200 tahab arutada varamaksude suurendamist>>

XIV Riigikogu 101 liiget valitakse 3. märtsil 12 mitmemandaadilises valimisringkonnas võrdelise valimissüsteemi alusel. Erakonnad peavad ületama üleriigilise 5% valimiskünnise, teatas varem Sputnik Eesti.

Kuidas Riigikogu kandidaadid endale reklaami tegid>>

Üksikkandidaadid saavad valituks, kui nende häälte arv ületab lihtkvooti (saadakse valimisringkonnas kehtinud häälte

Riigikogu XIV koosseis valitakse 3. märtsil. Kõik 451 valimisjaoskonda on avatud kell 9.00 – 20.00. Hääletada saab üksnes oma elukohajärgses jaoskonnas, teatas Vabariigi Valimiskomisjon.

Riigikogu valimistel saab hääletada inimene, kes on Eesti Vabariigi kodanik ja on hiljemalt valimispäevaks saanud 18aastaseks, ei ole valimisõiguse osas teovõimetuks tunnistatud ning ei ole kohtus süüdi mõistetud ega kanna vanglakaristust. Valimistele tuleb kaasa võtta isikut tõendav dokument.

Statistikaamet uusi võimalusi informatsiooni tootmiseks piirkondliku arengu kohta, illustreeriv foto
© Sputnik / Владимир Барсегян

Kaasa tuleb võtta kehtiv isikut tõendav dokument, näiteks pass, ID-kaart või juhiluba. Valijakaarti ei ole vaja kaasa võtta. Eelhääletamisel ja e-hääletamisel antud häält valimispäeval muuta ei saa.

Kohe pärast valimisi: poliitikud räägivad, mida uuelt Riigikogult oodata>>

Terviseseisundi või mõne muu mõjuva põhjuse korral on võimalik ka kodus hääletada. Selleks tuleb esitada kirjalik taotlus oma elukohajärgsele jaoskonnakomisjonile või kutsuda hääletuskast koju telefoni teel hiljemalt täna kella 14-ks.

Riigikogu valimiste eelhääletamisel osales 39,3% valijatest, elektrooniliselt hääletas 247 232 inimest, jaoskonnas 99 163 inimest.

© Sputnik / Deniss Grabussov
Lubaduste hind: kui palju läheks maksma parteide valmiseelsete lubaduste elluviimine
Teema:
2019. aasta Riigikogu valimised (94)
Tagid:
Riigikogu, e-valimised, valimised

Peamised teemad