20:16 14. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Uudised
lühendatud link
Prantsuse "kollaste vestide" protestid (19)
13510

Prantsusmaal olid laupäeval, 2. märtsil kollased vestid väljas 16. nädalat järjest. Tegemist on ühe viimase aja kõige mõjuvõimsama rahvaliikumisega maailmas, mida pole vaatamata meeleheitlikele ponnistustele suudetud maha suruda.

TALLINN, 3. märts — Sputnik. Nii nagu varem, kostitas politsei meeleavaldajaid pisargaasi, veekahurite ja kummikuuldega. Lisaks on võetud kasutusele taserid, edastas portaal Eestinen.

​Meeleavaldus on kujunenud president Emmanuel Macroni esindatava neoliberaalse kapitalismi vastaseks mässuks, mis on haaranud enda alla terve Prantsusmaa.

Tuhanded inimesed on nende nädalate jooksul vahistatud, sajad saanud vigastada ja mitmed inimesed on saanud surma.

"Kollased vestid" kipuvad Euroopa Parlamenti – miks see neil ei õnnestu>>

Inimesed kandsid punaseid kapuutse ja trikoloori märki, mis on Prantsuse revolutsiooni sümbolid.

Samuti olid meeleavaldajate suud kinni teibitud.

Meeleavalduse toimuvad üle terve Prantsusmaa, lisaks Pariisile on haaratud Marseille, Lyon, Bordeaux, Lille ja teised keskused.

​Meeleavaldajad pole rahul president Macroni poliitikaga, mis eelistab suuri firmasid ja jõukaid inimesi lihtsate inimeste asemel.

Eliit on hirmul, aga rahvas saab sellest hoogu juurde ja protesteerib mõnuga. Forbachi linnas asendati Prantsuse lipp vardas kollase vestiga.

Prantsusmaa: uus aasta, uued protestid, endine segadus>>

Suurem meeleavaldus on planeeritud Pariisis ülejärgmiseks laupäevaks, 16. märtsiks, mil tahetakse 100 000 inimest kokku saada.

Teema:
Prantsuse "kollaste vestide" protestid (19)
Tagid:
Kollased vestid, Prantsusmaa

Peamised teemad