23:07 14. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Uudised
lühendatud link
2019. aasta Riigikogu valimised (94)
13210

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) kinnitusel on korrakaitsjad saanud valimispäeval seoses hääletusega pea kümme pöördumist, mida politsei kõiki ka kontrollib ja rikkumiste korral sekkub.

TALLINN, 3. märts — Sputnik. PPA vanemkomissari Marko Ildi sõnu on valimispäev seni möödunud politsei jaoks üsna rahulikult, vahendas portaal Pealinn uudisteagentuuri BNS.

"Meie poole on teadetega pöördutud seni ligi kümnel korral. Näiteks antud teada, et valimisjaoskonnas puudub korrektne silt, on ainult suunda näitav nool. Oleme sellised tähelepanekud edastanud valimiskomisjonile," ütles Ild BNS-ile.

Keskpäevaks käis hääletamas 46,8 valijatest>>

Paaril korral on teada antud kahtlusest, et keegi rikub valimisreklaami keeldu.

"Näiteks tajuvad inimesed sõidukil või haagisel olevat kujutist valimisreklaamina või on erakonna voldikud jäetud lauale kaubanduskeskuses, kus toimub ka hääletamine. Samuti on meile teada antud valimisreklaamist sotsiaalmeedias. Kontrollime ja hindame kõiki selliseid teateid ning vajadusel ka sekkume," rääkis Ild.

Selleks, et politsei saaks kõikidele valimistega seotud kutsetele kiiresti reageerida, teeb pühapäeval tööd tavapärasest rohkem politseinikke, samuti arvestavad patrullid valimistega ka oma marsruute valides.

"Loodame, et tänane oluline päev möödub rahulikult ja suuremate vahejuhtumiteta," lisas Ild.

Riigikogu valimistel oli kella 12 seisuga käinud hääletamas 46,8% valijaskonnast. Kõige kõrgem on seni olnud osalusprotsent Harjumaal (52,6%) ja kõige madalam Ida-Virumaal (30,2%).

2019. aasta Riigikogu valimised>>

Kõik jaoskonnad on avatud kella 20-ni. Hääletada saab täna vaid oma elukohajärgses jaoskonnas. Kaasa tuleb võtta kehtiv isikut tõendav dokument, näiteks pass, ID-kaart või juhiluba. Valijakaarti ei ole vaja kaasa võtta. Eelhääletamisel ja e-hääletamisel antud häält valimispäeval muuta ei saa.

Terviseseisundi või mõne muu mõjuva põhjuse tõttu on võimalik ka kodus hääletada. Selleks tuleb esitada kirjalik taotlus oma elukohajärgsele jaoskonnakomisjonile või kutsuda hääletuskast koju telefoni teel hiljemalt täna kella 14-ks.

Riigikogu valimiste eelhääletamisel osales 39,3% valijatest, elektrooniliselt hääletas 247 232 inimest, jaoskonnas 99 163 inimest.

Kuidas Riigikogu kandidaadid endale reklaami tegid>>

Elektrooniliselt osales Riigikogu valimistel 247 232 inimest, mis on 61 198 võrra rohkem kui 2017. aasta kohalikel valimistel (186 034).

Riigikogu 101 liiget valitakse 12 mitmemandaadilises valimisringkonnas võrdelise valimissüsteemi alusel. Erakonnad peavad ületama üleriigilise 5% valimiskünnise.

 

Teema:
2019. aasta Riigikogu valimised (94)
Tagid:
Riigikogu, valimised

Peamised teemad