22:53 14. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Uudised
lühendatud link
2019. aasta Riigikogu valimised (94)
95 0 0

Pühjapäeval, 3. märtsil valitakse Riigikogu XIV koosseis. Mõnede inimeste jaoks ei ole valimised usutav vahend elu mõjutamiseks.

TALLINN, 3. märts — Sputnik. Ajakirjanik ja publitsist Rodion Denissov tunnistas, et seekord ta valimas ei käinud. Oma Facebooki-kontol selgitas ta, mispärast.

"Nonii, kõik on valinud? Tublid! Aga mina pidasid sõna ega läinudki. Ja minu perekond samuti. Valimistel ilma valikuta (sisuliselt) me põhimõtteliselt ei osale!" kirjutab Denissov.

"Poliitikud on avataridelt üksteise järel valimiskampaania raame ja numbreid maha kiskumas. Mu kallikesed, kui hea meel mul on näha teid taas inimlikus kehastuses! Muidu hakkasin ma juba hõbekuulidele ja haavapuust vaiadele mõtlema," on Denissov varem kirjutanud.

Pühjapäeval, 3. märtsil valitakse Riigikogu XIV koosseis. Kõik 451 valimisjaoskonda on avatud kell 9.00 – 20.00. Hääletada saab üksnes oma elukohajärgses jaoskonnas, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

2019. aasta Riigikogu valimised>>

Riigikogu valimistel saab hääletada inimene, kes on Eesti Vabariigi kodanik ja on hiljemalt valimispäevaks saanud 18aastaseks, ei ole valimisõiguse osas teovõimetuks tunnistatud ning ei ole kohtus süüdi mõistetud ega kanna vanglakaristust.

Uuring: eelhääletuse võis võita Reformierakond >>

Kaasa tuleb võtta kehtiv isikut tõendav dokument, näiteks pass, ID-kaart või juhiluba. Valijakaarti ei ole vaja kaasa võtta.

Eelhääletamisel ja e-hääletamisel antud häält valimispäeval muuta ei saa.

Kella 12 seisuga oli käinud hääletamas 46,8% valijaskonnast.

Kõige kõrgem on seni olnud osalusprotsent Harjumaal (52,6%) ja kõige madalam Ida-Virumaal (30,2%).

© Sputnik / Deniss Grabussov
Lubaduste hind: kui palju läheks maksma parteide valmiseelsete lubaduste elluviimine
Teema:
2019. aasta Riigikogu valimised (94)
Tagid:
riigikogu, valimised

Peamised teemad