06:45 24. Märts 2019
Kuula otse
 • USD1.1302
 • RUB72.7425
Rodion Denissov

Rodion Denissov valimistest: aga mina pidasin sõna ega läinudki

© Sputnik
Uudised
lühendatud link
2019. aasta Riigikogu valimised (85)
35 0 0

Pühjapäeval, 3. märtsil valitakse Riigikogu XIV koosseis. Mõnede inimeste jaoks ei ole valimised usutav vahend elu mõjutamiseks.

TALLINN, 3. märts — Sputnik. Ajakirjanik ja publitsist Rodion Denissov tunnistas, et seekord ta valimas ei käinud. Oma Facebooki-kontol selgitas ta, mispärast.

"Nonii, kõik on valinud? Tublid! Aga mina pidasid sõna ega läinudki. Ja minu perekond samuti. Valimistel ilma valikuta (sisuliselt) me põhimõtteliselt ei osale!" kirjutab Denissov.

"Poliitikud on avataridelt üksteise järel valimiskampaania raame ja numbreid maha kiskumas. Mu kallikesed, kui hea meel mul on näha teid taas inimlikus kehastuses! Muidu hakkasin ma juba hõbekuulidele ja haavapuust vaiadele mõtlema," on Denissov varem kirjutanud.

Pühjapäeval, 3. märtsil valitakse Riigikogu XIV koosseis. Kõik 451 valimisjaoskonda on avatud kell 9.00 – 20.00. Hääletada saab üksnes oma elukohajärgses jaoskonnas, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

2019. aasta Riigikogu valimised>>

Riigikogu valimistel saab hääletada inimene, kes on Eesti Vabariigi kodanik ja on hiljemalt valimispäevaks saanud 18aastaseks, ei ole valimisõiguse osas teovõimetuks tunnistatud ning ei ole kohtus süüdi mõistetud ega kanna vanglakaristust.

Uuring: eelhääletuse võis võita Reformierakond >>

Kaasa tuleb võtta kehtiv isikut tõendav dokument, näiteks pass, ID-kaart või juhiluba. Valijakaarti ei ole vaja kaasa võtta.

Eelhääletamisel ja e-hääletamisel antud häält valimispäeval muuta ei saa.

Kella 12 seisuga oli käinud hääletamas 46,8% valijaskonnast.

Kõige kõrgem on seni olnud osalusprotsent Harjumaal (52,6%) ja kõige madalam Ida-Virumaal (30,2%).

© Sputnik / Deniss Grabussov
Lubaduste hind: kui palju läheks maksma parteide valmiseelsete lubaduste elluviimine
Teema:
2019. aasta Riigikogu valimised (85)
Tagid:
riigikogu, valimised

Peamised teemad

 • Diplomaatide aukarika omanikuks sai Keskerakonna meeskond

  Minijalgpalliturniiril Diplomat Cup 2019 osales seitse meeskonda: Armeenia, Moldova, Venemaa, Türgi ja USA saatkondade ning Eesti Keskerakonna meeskond, ja turniiri uustulnuk – Tallinnas resideeruvate kaitseatašeede võistkond.

  26
 • Vene hävitajad Su-27 saatsid kahel korral USA pommitajaid Balti mere kohal

  USA õhujõudude strateegilised pommituslennukid teevad üha rohkem lende Läänemere kohal. Vene Su-27 hävitajad olid kahel korral ööpäeva jooksul sunnitud õhku tõusma, et Ameerika pommitajaid saata.

  28
 • Siseministeerium kutsub varuma toitu, illustreeriv foto

  Siseministeerium saadab inimestele e-kirja, milles kutsub varuma koju piisavas koguses toitu ja muud vajalikku, et elada üle nädalane kriis. Eesti elanikeni jõuavad ka kriisideks valmistumise käitumisjuhised.

  149