11:21 05. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Uudised
lühendatud link
97 0 0

Piletid 30. mail avatavale lennuliinile on juba müügil ja edasi-tagasi lennupileti hinnad algavad 178 eurost.

TALLINN, 4. märts — Sputnik. Valgevene lennufirma Belavia avab tänavu 30. mail uue lennuliini – Minsk-Tallinn-Minsk, seisab Tallinna lennujaama kodulehel.

Lennud toimuvad neli korda nädalas mugavate 76-kohaliste Embraer 175 õhusõidukitega ning lennu pikkuseks on 1 tund ja 15 minutit.

Kuulutati välja esimene lend marsruudil Minsk–Tallinn >>

Otseühendus Valgevenega on pikalt olnud lennujaama huviorbiidis ning lennuliin Tallinna ja Minski vahel sai lennujaama kommertsjuhi sõnul teoks võrdlemisi kiiresti.

"Oleme Belaviaga mitmel korral kohtunud ja meil on hea meel, et uus liin avatakse just nüüd. Lisaks otseühendusele Minskiga avab Belavia selle liini kaudu meie lendajate jaoks olulisi ümberistumise võimalusi just Vene, Ukraina ja Kazahstani suunal, mis seni on olnud Tallinnast vähem kättesaadavad," rääkis Tallinna Lennujaama kommertsjuht Eero Pärgmäe.

Uus lennuliin loob tugevama pinnase Eesti ja Valgevene ettevõtete senisest tihedama koostöö arendamiseks. Pärgmäe lisas, et lennuliin alustab esialgu lende turu nõudlusele vastava sagedusega ja mahtude ja nõudluse kasvades on lennufirma valmis kasvatama sagedusi ka igapäevase ühenduse loomiseks.

Piletid 30. mail avatavale lennuliinile on juba müügil ja edasi-tagasi lennupileti hinnad algavad 178 eurost.

Rohkem infot lennupiletite kohta saab Belavia kodulehelt, täpsem info lennugraafiku kohta on kättesaadav Tallinna lennujaama kodulehel.

Valgevene riikliku lennufirma Belavia kodulehel on alustatud piletite eelmüüki esimesele reisile uuel lennusuunal Minsk–Tallinn, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti veebruaris. Turistiklassi pilet maksab 93,43 eurot, äriklassi pilet 423,43 eurot.

Tallinna Lennujaama reisijate arv ületas 3 miljoni piiri >>

Nagu Sputnik Eesti teatas, teenindas Tallinna rahvusvaheline Lennart Meri nimeline lennujaam 2018. aastal rekordarvu reisijaid – 3 miljonit inimest ehk keskmiselt 8000 reisijat päevas. Reisijatekäibelt suurimaiks ettevõteteks on endiselt eestlaste Nordica ja lätlaste AirBaltic, kelle arvele jääb ligi pool kõigist reisijaist.

Samal teemal

Dekrüpteerimine kinnitas Ukraina lennudispetšeri ähvardusi Belavia piloodile
Valgevene ajakirjanik jäeti Eestis Lennart Meri konverentsil akrediteeringust ilma
Valgevene pikendas riigis viisavabalt viibimise aega

Peamised teemad