04:11 23. Mai 2019
Kuula otse
  • USD1.1171
  • RUB71.7625
Kiievisse võib rongiga sõita augustis

Kiievisse võib rongiga sõita augustis

© Фото: Укрзалізниця - Ukrzaliznytsia
Uudised
lühendatud link
94 0 0

Eesti Raudtee peab Lätiga tingimuste täpsustamiseks läbirääkimisi Tallinna-Kiievi rongiliini avamiseks, liin võidakse avada suve lõpus.

TALLINN, 10. märts — Sputnik. Eesti Raudtee arendusjuht Arthur Raichmann ütles BNS-ile, et küsimus on eelkõige selles, kas reisijaid Riiast edasi Eestisse oleks piisavalt, vahendas portaal Pealinn.

Sellest omakorda sõltub, kas Läti suudab piletituluga katta Riia-Valga lõigu kulud, mis võivad tema hinnangul ulatuda sadadesse tuhandetesse eurodesse aastas.

"See on märkimisväärne summa ja nad ei tahaks sellele initsiatiivile enda poolt peale maksta," lausus Raichmann.

Tema sõnul on Läti poolega vaja läbi pidada kompensatsioonidialoog. Kui Riia-Valga lõigu reisijate arv on kulude katmiseks ebapiisav, soovib Läti kompensatsioonimehhanismi loomist.

"Raske on täna öelda, kas nad on valmis sellest tingimusest sajaprotsendiliselt või osaliselt loobuma," ütles Raichmann ja rõhutas, et esmalt on vaja kokku saada andmed reisijate arvu kohta.

Eesti Raudtee on Tallinna-Kiievi liini asjus suhelnud ka Lõuna-Eesti omavalitsustega, kes on reisijate arvu potentsiaali välja selgitamiseks lubanud korraldada uuringu.

Ukrzaliznõtsja ehk Ukraina Raudteed avas Kiievi-Riia rongiliini mullu septembri lõpus. Kiievi-Minski-Vilniuse-Riia rong käib korra nädalas.

Tagid:
rong, Ukraina, Eesti

Peamised teemad