20:21 14. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Uudised
lühendatud link
Eesti valitsus - 2019 (111)
139 0 0

Ühel päeval võib juhtuda, et rahvuskonservatiivne partei tuleb Eesti valitsusse. Kuid on väga halb, et see juhtub Keskerakonna abil, leiab Euroopa Parlamendi saadik ja keskerakondlane Yana Toom.

TALLINN, 13. märts — Sputnik. Teisipäeval, 12. märtsil algasid koalitsiooniläbirääkimised Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ja Isamaa vahel. Läbirääkijate delegatsioone juhivad erakondade juhid. 

Keskerakonna juhatuse liige ja Euroopa Parlamendi liige Yana Toom ütles agentuurile Sputnik Eesti, et koalitsioon rahvusliku parteiga "ei mahu talle pähe". Siiski jääb üle vaid jälgida, kuidas sündmused arenevad ja võimaluse korral neis osaleda.

Toom märkis, et paljud tsentristid ei nõustu sellise koalitsiooniga. Kuid parlamendiliige tunnistas, et see pilt võib olla teatud määral mõjutatud Yana Toomi isiklikust suhtluskonnast.

Peame tunnistama, et viimastel parlamendivalimistel andsid paljud keskerakonna endised valijad oma hääle EKRE-le.

Yana Toomi seisukohast on see osaliselt seletatav asjaoluga, et natsionalistlik partei võttis enda ridadesse "Rahvaliidu" endised liikmed - Eesti Rahvaliidu ja Eesti Rahvusliku liikumise ühendamise läbi loodigi 2012. aastal Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, mis oli omal ajal Keskerakonnale ideoloogiliselt väga lähedal."

Kallas Isamaa ja EKRE otsusest: see oli üsna ootuspärane >>

"EKRE eksisteerib ja kunagi tuleksid nad kogu oma hiilguses lavale. Varem või hiljem oleks see juhtunud. On väga halb, et see juhtub Keskerakonna osalusel. Teisest küljest on EKRE ilmumine mõnes mõttes vältimatu," lõpetas Yana Toom. 

Tema arvates on tsentristide parteis praeguste sündmuste taustal toimuvad protsessid tunduvalt hullemad. Eile toimus partei juhatuse koosolekul "rahvuspõhine hääletus". Toom märkis seda fakti tuntava murega. Tema sõnul ei ole Keskerakonnas kunagi arvamused sellisel viisil jagunenud.

Sputnik Eesti juba kirjutas, et 17-st Keskerakonna juhatuse liikmest hääletasid EKRE-ga plaanitud koalitsioonikõneluste vastu Raimond Kaljulaid, Vadim Belobrovtsev, Yana Toom ja Mihhail Kõlvart.

Samal ajal esitas Raimond Kaljulaid avalduse erakonna juhatusest tagasiastumiseks.

Raimond Kaljulaid astub Keskerakonna juhatusest tagasi >>

"Raimond ei ole venelane, vaid mees, kes kandideerib küllaltki venekeelses piirkonnas ja mõistab, millest on jutt. No ja ta on ka küllalt liberaalne," lõpetas Yana Toom. Sellepärast hindaski ta hääletamist rahvuspõhiseks. Tema arvates on partei jaoks negatiivne signaal.

Teema:
Eesti valitsus - 2019 (111)

Samal teemal

Andke demokraatia tagasi: Eestis protesteeriti parlamendi "omavoli" vastu
Keskerakond ei lähe Reformierakonnaga koalitsiooni
Mikser: Reformierakond loovutas oma trumbid Keskerakonnale
Tagid:
koalitsioon, Keskerakond, EKRE

Peamised teemad