17:42 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Uudised
lühendatud link
8710

USA suhtlusvõrgustiku Facebook ja sellega seotud teenuste nagu Messenger, Instagram ja WhatsApp töö oli eile õhtul häiritud.

TALLINN, 14. märts — Sputnik. Näiteks oli häiritud postitamine Facebooki ja Instagrami. Probleeme oli ka lehtede värskendamise ning sõnumite saatmisega, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Näiteks oli häiritud postitamine Facebooki ja Instagrami. Samuti on probleeme lehtede värskendamise ning Messengeris ja WhatsAppis sõnumite saatmisega.

Yana Toom: Facebook ei vääri pimedat usaldust >>

"Oleme teadlikud, et inimestel on praegu probleeme Facebookile kuuluvatele äppidele ligipääsemisega. Me teeme tööd, et probleem lahendada niipea kui võimalik," ilmus Facebookis ekraanile firma vabanduskiri.

Viimasel ajal leketega hädas olnud Facebooki on tabanud uus löök: nimelt selgus, et 6,8 miljoni kasutaja privaatsed pildid on olnud kättesaadavad kõrvalistele isikutele, vahendas udusteportaal Sputnik Eesti detsembris. Facebooki viga võimaldas arendajatel juurde pääseda kasutajate privaatsetele fotodele.

Kokku on saanud juurdepääsu 1500 eri rakendust ehk äppi, lisaks on olnud juurdepääs veel saatmata postitustele 13-25. septembrini 2018. aastal. Facebook parandas vea 25. septembril pärast seda, kui firma töötajad veale jälile said. Firma teatas lekkest ametivõimudele 22. novembril.

Septembri lõpus teatas Facebook, et programmivea tõttu sattusid ohtu 50 miljonit kontot, millele küberkurjategijad ligipääsu said, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

 Zuckerberg vabandab USA kongressi ees >>

Sotsiaalvõrgustik lülitas turvalisuse tagamiseks välja "View as" funktsiooni, mida kurjategijad kasutasid. Facebook informeeris juhtunust ka politseid.

Facebooki asutaja Mark Zuckerberg on olnud kriitikarahe all pärast seda, kui USA meedia teatas, et Donald Trumpi 2016. aasta presidendivalimiste kampaaniameeskonna palgatud andmeanalüüsifirma Cambridge Analytica varastas 50 miljonilt Facebooki kasutaja profiililt andmeid, et luua tarkvara valijate valikute prognoosimiseks ja mõjutamiseks.

Washingtoni peaprokurör Karl Racine andis sotsiaalvõrgustiku Facebook kohtusse. Peaprokuröri hinnangul on Facebook ebaõnnestunud kasutajate andmete kaitsmisel ja hämanud neid ühtlasi selles osas, kuidas ja milleks nende andmeid kasutatakse, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti möödnud aasta lõpus.

Meedia andmetel puudutab kohtuasi muu hulgas kurikuulsaks saanud ettevõtet Cambridge Analytica, mis kogus kümnete miljonite kasutajate andmeid, kuid ka muid juhtumeid, kus Facebooki andmekaitse on ebaõnnestunud.

Hoolimata Facebooki tabanud süüdistustest on see üle kahe miljardi kasutajaga jätkuvalt maailma suurim sotsiaalmeediaplatvorm.

Samal teemal

Facebook küsib pankadelt klientide andmeid
Ameeriklased ja eurooplased arvavad, et Google ja Facebook manipuleerivad infoga
Internetivabadus Läänes: Facebook kustutas Sputniku leheküljed ja kontod
Facebook vabastas RT-ga seotud projektid blokeeringust
Tagid:
kasutajad, häire, Instagram, Facebook

Peamised teemad