08:49 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Uudised
lühendatud link
Krimm Venemaa koosseisus (98)
16762

Traditsiooniliselt kevadel, sel aastal 17.–20. aprillini, toimub Krimmis üks viiest kõige tähtsamast Venemaa majandusfoorumist - Jalta rahvusvaheline majandusfoorum. Krimmi juhtkond kutsub külla ka Eesti ärimehi.

TALLINN, 19. märts — Sputnik, Svetlana Burceva. Krimmi Vabariigi Ministrite nõukogu aseesimees Georgi Muradov ütles Sputnik Eesti pressikeskuses toimunud pressikonverentsil, et 2018. aasta Jalta rahvusvahelisele majandusfoorumile kogunes umbes 3500 külalist, kellest üle 600 olid poliitikud ja äriringkondade esindajad välismaalt. 

Sel aastal oodatakse külaliste arvu suurenemist. Ametniku sõnul on Krimmis tegutsevate, sealhulgas Euroopa ettevõtjate tegevus üsna mõistetav. "Krimm on Venemaa Föderatsiooni ainus vabamajanduspiirkond, kus on väga palju soodustusi ja maksuvabastusi. Krimm on kiiresti arenev piirkond, mille taristusse tehakse suuri investeeringuid," ütles Muradov.

Krimmi Venemaaga taasühinemise viienda aastapäeva tähistamine >>

"Ja sellepärast, Eesti ettevõtted, kes tahavad Krimmis töötada, palun, tulge, hakkame töötama üheskoos. Moskvas asub Krimmi Vabariigi esindaja on ning me abistame partnerite leidmisel ja selliste ettevõtete loomisel, mis saavad rahulikult Krimmis töötada. Kõik skeemid ja süsteemid on juba välja töötatud ja mingeid sabasid ega kõrvu, millest Eesti riigi julgeolekuteenistused või muud organid teid sikutada saaksid pole, lubas George Muradov.

Alasi ja haamri vahel

Tallinna pressikeskus püstitas sellega seoses küsimuse, et Eesti kuulab nende riikide hulka, mis püüavad vältida oma ärimeeste sidemeid Krimmiga, pealegi algatas Kaitsepolitsei hiljuti kriminaalmenetluse kohalike reisifirmade vastu, kes korraldasid oma Eesti klientidele puhkusereise Krimmi.

Krimm - viis aastat Venemaa koosseisus, illustreeriv foto
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Sellest hoolimata kasvab ärimeeste huvi Krimmi vastu, kasvavad investeeringud poolsaare majandusse ning investoreid on ka Euroopa riikidest - Itaaliast, Prantsusmaalt, Saksamaalt, Kreekast, Bulgaariast, Austriast. "Nende riikide ettevõtjad tulevad aktiivselt Krimmi. On loodud kümneid väliskapitali osalusega ettevõtteid," ütles Muradov ja selgitas, et tihti luuakse sellised ettevõtted mitte Krimmis, vaid osalusena Venemaa Föderatsiooni teiste piirkondade ettevõtetes.

Kuidas on elu Krimmis Venemaa koosseisus muutunud >>

"Äri leiab alati võimaluse, kui talle on selles piirkonnas investeerida kasulik," ütles Georgi Muradov. Ta lisas, et piisab, kui tulla Simferoopolisse, et näha, millised kaubandus- ja turustusettevõtted on esindatud juba ainuüksi selles linnas ja hinnata siinses äritegevuses osalejate geograafiat.

Venemaa suursaadik Eestis, Aleksandr Petrov meenutas, et mõned Eesti kodanikud julgesid siiski Krimmi poolsaart külastada. "Eestlased, kes on nende aastate jooksul Krimmis käinud, naasevad täiesti teistsuguste muljetega, kui need, mida ametlik propaganda püüab siin vahule lüüa," ütles Petrov. Diplomaat rõhutas, et parem on kõike üks kord oma silmaga näha kui sada korda kuulda.

Georgi Muradov palus Venemaa suursaadikut Eestis eestlastele edasi öelda, et nad on Krimmis alati oodatud. "Ja ei maksa seda küsimust politiseerida. Nad saavad rahulikult tulla ühiskondlikul alusel," ütles ametnik. Muradov lisas, et tema kutse on adresseeritud isiklikult Jüri Ratasele.

Kui poliitik otsustab oma staatust muuta ja lahkuda peaministri ametikohalt, saab ta juba väljaspool poliitilist keskkonda Krimmi külastada. "Ta paistab olema väga mõistlik inimene. Andke talle edasi kutse külastada Krimmi ja vaadata, kuidas elavad Krimmi eestlased," ütles Muradov. Need samad eestlased, kellele Aleksandr Petrovi sõnul ei anta Schengeni viisat ja on nüüd ära lõigatud oma sugulastest ja sõpradest Eestis.

Venemaa suursaatkond Eestis toetab äritegevust

Aleksandr Petrov lubas samuti oma toetust Eesti ettevõtjatele, kes Jalta rahvusvahelisel majandusfoorumil, samuti Livadia rahvusvahelisel foorumil osaleda soovivad.

"Garanteerime viisa vormistamise pöördumise päeval. Meie taha asi seisma ei jää," ütles diplomaat.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud pressikeskuses toimunud pressikonverentsist Krimmi ja Venemaa taasühinemise viienda aastapäeva puhul, millel osalesid Krimmi Vabariigi Ministrite nõukogu aseesimees Georgi Muradov ja Venemaa suursaadik Eestis Aleksandr Petrov.

Teema:
Krimm Venemaa koosseisus (98)

Samal teemal

Krimmis kommenteeriti Porošenko lubadust poolsaar tagastada
Tagid:
eestlased, Venemaa, Eesti, majandusfoorum, Krimm

Peamised teemad